با تلاش پژوهشگران آمریكایی صورت می گیرد

از بین بردن كروناویروس با كمك ابزار ایمنی درمانی سرطان

از بین بردن كروناویروس با كمك ابزار ایمنی درمانی سرطان

بیست و یكم: پژوهشگران آمریكایی اهتمام دارند با بهره گیری از ابزار ایمنی درمانی سرطان، كروناویروس را هدف قرار دهند و آنرا از بین ببرند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از نیوز مدیکال نت، پژوهشگران سرطان "بیمارستان کودکان فیلادلفیا"(CHOP)، ابزارهایی را که برای ایمنی درمانی سرطان مورد استفاده قرار می گیرد، اصلاح کرده اند و آنها را برای شناسایی قسمت های گوناگون "کروناویروس سندرم حاد تنفسی۲"(SARS-CoV-۲) به کار گرفته اند تا بتوانند این ویروس را هدف واکسن قرار دهند. آنها معمولا این روش را برای تحریک سلول های سرطانی به نشان دادن واکنش ایمنی در مقابل ویروس بکار می گیرند. پژوهشگران باور دارند که استفاده از واکسن با این روش می تواند به محافظت از انسانها در مقابل ویروس و همین طور راه اندازی واکنش ایمنی بلندمدت کمک نماید.
"جان ماریس"(John Maris)، از نویسندگان این پژوهش اظهار داشت: سرطان از بسیاری جهات، مانند ویروس رفتار می کند؛ در نتیجه ما تصمیم گرفتیم تا از ابزارهای ایمنی درمانی سرطان برای شناسایی جنبه های منحصر به فرد سرطان های کودکان استفاده نمائیم که معمولا با ایمنی درمانی هدف قرار می گیرند. ما از این ابزارها برای شناسایی توالی پروتئین ها استفاده کردیم تا بدین ترتیب بتوانیم کروناویروس سندرم حاد تنفسی۲ را هدف قرار دهیم.
وی ادامه داد: ما حالا می توانیم با اصلاح و سازگار کردن این ابزارها، ویروس های مورد نظر را بر طبق توانایی آنها برای تحریک واکنش ایمنی، اولویت بندی نماییم. پیش بینی ما این است که می توانیم این ابزارها را برای جمعیت گسترده ای از انسان ها به کار بگیریم. ما باور داریم که روش ما، نقشه مسیری را برای واکسن فراهم می آورد که هم ایمن و هم موثر باشد و بتوان آنرا در مقیاس گسترده ارائه کرد.
گسترش بیماری کووید- ۱۹، به نیاز فوری برای ابداع یک واکسن ایمن و موثر در مقابل کروناویروس سندرم حاد تنفسی۲ منجر گردیده است. واکسنی که به صورت مطلوب طراحی شود، واکنش ایمنی بلندمدت را به بالاترین اندازه و واکنش های منفی و تشدید بیماری را به پایین ترین حد ممکن می رساند.
پژوهشگران برای افزایش احتمال ایمنی و تاثیر یک واکسن، پارامترهایی را برای شناسایی قسمت هایی از ویروس اولویت بندی کردند. آنها علاوه بر جهش هایی که عفونت را می افزایند، قسمت هایی از کروناویروس سندرم حاد تنفسی۲ را هدف قرار دادند.
پژوهشگران، لیستی از ۶۵ توالی پپتید را عرضه کرده اند که اگر هدف قرار داده شوند، بیشترین امکان تامین ایمنی را فراهم می کنند. هدف پژوهشگران این است که در گام بعدی، چندین ترکیب از این توالی ها را در موش ها آزمایش نمایند تا ایمنی و تاثیر آنها ارزیابی شود.
این پژوهش، در مجله "Cell Reports Medicine" به چاپ رسید.1399/03/20
20:42:45
5.0 / 5
2318
تگهای از بین بردن كروناویروس با كمك ابزار ایمنی درمانی سرطان: آزمایش , ابداع , پژوهش , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیست و یکم