دستاورد دانش بنیان ها؛

یونیت قابل حمل دندانپزشکی تولید شد

یونیت قابل حمل دندانپزشکی تولید شد

به گزارش بیست و یکم، یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید یونیت قابل حمل دندانپزشکی شده که دسترسی جانبازان، معلولان و سالمندانی که مشکل حرکتی دارند را به خدمات دندانپزشکی میسر می کند.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، شرکت دانش بنیان امرداد امداد از سال ۱۳۶۸ با آرمان تسکین آلام بشری و کمک به ایجاد شرایط بهتر برای جوامع انسانی تصمیم به گام گذاری در راه سیار و چمدانی کردن تجهیزات پزشکی گذاشت.
محققان این شرکت دانش بنیان، یونیت دندان پزشکی سیاری طراحی نموده اند که علاوه بر ارائه خدمات دندان پزشکی در مناطق صعب العبور قادر می باشد تا خدمات دندان پزشکی تخصصی به افراد معلول و جانباز که امکان حرکت برای آنان وجود ندارد، ارائه نماید.
محمدرضا درعلی، مدیرعامل شرکت امرداد امداد یونیت سیار ضمن اشاره بر این که سابقه دندان پزشکی خانوادگی ام حدود یکصد سال دارد؛ اظهار داشت: پدر من که در عرصه دندان پزشکی در شهر فارسان چهارمحال و بختیاری و اصفهان مطب داشت، به لحاظ روحیه خیرخواهانه اش روزهای آخر هفته را به خدمت رسانی در مناطق محروم اختصاص می داد. زمانی که پدر مرحوم شدند؛ تجهیزات پدر را که کیفیت بسیار خوبی هم در آن زمان داشتند در یک کامیون خاور مسقف، جای گذاری کردم و از همان زمان کارم آغاز شد.
وی اضافه کرد: گاهی شرایط بیمار بحرانی و خاص بود و فضای من به سبب محدودیتی که داشت، پاسخگوی افراد نبود. جابه جایی تجهیزات دندان پزشکی به اماکن مختلف کار دشواری است که باعث شده است تا خدمت رسانی به مناطق محروم و شرایط جنگی با دشواری صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت امرداد امداد افزود: در همان زمان، من با تجهیزاتی که داشتم، یونیت های پرتابل را با هدف این که یونیت، تجهیزات دندان پزشکی و باکس دارو مثل یک مطب کامل در صندوق عقب خودرویی مانند پراید جا بگیرد و ویزیت در منزل به آسانی صورت گیرد طراحی کردم.
به گفته مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، هر آن چه که یک دندانپزشک برای امور معاینه و درمانی از یک یونیت دندانپزشکی انتظار دارد در این یونیت سیار دندانپزشکی وجود دارد و این تجهیز هیچ کمبودی از نظر امکانات و تجهیزات درمانی نسبت به یونیت های ثابت ندارد.
درعلی قابلیت جمع و باز شدن برقی، حجم خیلی کم، وزن پایین، توانایی فول پوزیشن صندلی بصورت برقی، عدم نیاز به لوله کشی آب و فاضلاب جهت راه اندازی و قابلیت عملیاتی شدن در یک دقیقه در هر مکان را همچون خاصیت های برجسته ای یونیت دندانپزشکی برشمرد و بیان کرد: این یونیت به سرعت و در هر مکان، ظرف یک دقیقه با اتصال به یک پریز برق شهری و فشردن یک کلید، عملیاتی و آماده کار خواهد شد.
مدیرعامل شرکت امرداد امداد ضمن اشاره بر این که این صندلی به شکلی طراحی شده که بصورت الکترونیکال کنار تخت بیماران بستری شده، مماس با تخت بیمار قرار داده می شود؛ اظهار داشت: در این شرایط بیمار به آسانی به یونیت منتقل شده و مانند برانکارد به جایی منتقل می شود که دندان پزشک فضای مناسبی را برای درمان بیمار داشته باشد.
وی اظهار داشت: تمام خدمات دندان پزشکی در هر زمینه ای از ایمپلنت گرفته تا درمان ریشه یا جراحی و … در چند جلسه قابل انجام است و بعد از انجام مراحل درمان، بیمار به تخت خود منتقل خواهد شد.
درعلی در آخر ضمن اشاره بر این که ما پیگیر بحث برون مرزی و به اشتراک گذاشتن این محصول با کشورهای مختلف جهان هستیم، اشاره کرد: همه کشورهایی که تا حالا با آنها مذاکره کرده ایم، بسیار مشتاق و علاقمند هستند که این محصول را به آنها عرضه نماییم.

1403/03/28
12:49:58
0.0 / 5
189
تگهای یونیت قابل حمل دندانپزشکی تولید شد: تولید , خدمات , دانش بنیان , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم