معاون علمی رییس جمهور عنوان كرد؛

مجموعه های نوآور مردم نهاد به هویت سوم معاونت علمی بدل شد

مجموعه های نوآور مردم نهاد به هویت سوم معاونت علمی بدل شد

به گزارش بیست و یکم، معاون علمی رئیس جمهور اظهار داشت: برای مشارکت مردم در امر تولید و این که آنها بازیگر اصلی باشند، مفهوم و هویت جدیدی در معاونت علمی با عنوان مجموعه های نوآور مردم نهاد تعریف شده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، روح الله دهقانی فیروزآبادی در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه آبادیران که بامداد امروز در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، ضمن اشاره به این که اگر قرار باشد خیزش یا جهشی ایجاد نماییم، تنها مسیر آن آبادانی کشور است، اظهار نمود: فناوری و نوآوری، دست بالا و ظرفیت ویژه ما هستند و اگر فناوری و نوآوری متناسب با بوم منطقه توسعه داده شود، می شود امید داشت که جهش اتفاق بیفتد.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور ضمن بیان این مطلب که آبادیران می خواهد جوانان را به مسائل کشور گره بزند، اظهار داشت: آبادیران، نخبگان را برای ایران و ایران را برای نخبگان نگه می دارد.
دهقانی در ادامه به ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پارسال اظهار داشت: ایشان سال قبل بر بحث راندمان و مردمی کردن اقتصاد تاکید نمودند و فرمودند شرکت های دانش بنیان یکی از مهم ترین مصادیق مردمی کردن اقتصاد است.
وی ضمن بیان این که ما در معاونت علمی دارای دو هویت شرکت های دانش بنیان و شرکت های خلاق هستیم که از آنها حمایت می نماییم، تصریح کرد: این شرکتها محل هایی برای تعدادی از نخبگان علم، فناوری، هنر و علوم انسانی است که دارای نوآوری هستند و در بستر یک شرکت دانش بنیان یا خلاق مورد حمایت معاونت علمی قرار می گیرند.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور اشاره کرد: از طرفی مردم با توسعه بازار و سرمایه گذاری از این شرکتها حمایت می کنند، ولی اگر قرار باشد که نوآوری اثری خاص در گروههای نخبگانی نداشته باشد، سبب فاصله گرفتن از مردم می شود، همانگونه که در دنیا شاهدیم نوآوری و فناوری سبب شکاف طبقاتی می شود.
دهقانی افزود: برای مشارکت مردم در امر تولید و این که آنها بازیگر اصلی باشند، مفهوم و هویت جدیدی در معاونت علمی با عنوان «مجموعه های نوآور مردم نهاد» تعریف شد. مجموعه های نوآور مردم نهاد مجموعه هایی بر پایه نوآوری هستند که مردم را مستقیما در مدیریت، اداره و بهره برداری از دستاوردهای آن مجموعه مشارکت می دهند.
وی ضمن اشاره به این که هویت سوم سکوهای نوآوری هستند که بازیگران اصلی آن از نظر سرمایه و بهره برداری، مردم اند، اظهار داشت: در معاونت علمی دبیرخانه شرکت های دانش بنیان به شرکت های دانش بنیان مجوز می دهد، دبیرخانه شرکت های خلاق برای شرکت های خلاق گواهینامه صادر می کند و دبیرخانه نوآوری مردم نهاد نیز برای این مجموعه ها گواهینامه ارائه می دهد.

1403/03/23
10:29:53
0.0 / 5
176
تگهای مجموعه های نوآور مردم نهاد به هویت سوم معاونت علمی بدل شد: بازی , تولید , دانش بنیان , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم