با همكاری ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان دیجیتال؛

مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر به ایستگاه هشتم رسید

مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر به ایستگاه هشتم رسید

بیست و یکم: هشتمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) با همکاری ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان دیجیتال، آبان ماه 1403 در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر انجام خواهد شد.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، این دوره از مسابقات با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان دیجیتال معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و حمایت بخش خصوصی در دو سطح ملی و بین المللی انجام خواهد شد.
ثبت نام مسابقات از اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ شروع شده و تیم ها حداکثر تا پایان خرداد ۱۴۰۳ فرصت ثبت نام اولیه در مسابقات و کسب حداقل امتیاز اولیه برای حضور در مسابقات را خواهند داشت. مراحل میانی مسابقات بسته به نوع مسابقه از خرداد تا مهر ماه برگزار شده و رویداد پایانی مسابقات آبان ماه ۱۴۰۳ در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر انجام می شود.
هشتمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر در چهار رشته چالش پیش بینی بازار سهام، چالش تصدیق هویت گوینده وابسته به متن، چالش تشخیص مقصود و پر کردن شکاف های آن در عرصه بانکی و چالش پیش بینی میزان وفاداری مشتریان انجام خواهد شد.
از چهار مسابقه یاد شده، مسابقه بازشناسی گوینده در دو سطح ملی و بین المللی انجام خواهد شد. شرکت کنندگان ایرانی امکان شرکت در هر دو مسابقه ملی و بین المللی در این زمینه را خواهند داشت. شایان ذکر است ثبت نام در تمام مسابقات و دوره های آموزشی رایگان است.
متقاضیان برای ثبت نام در مسابقه ملی چالش پیش بینی بازار سهام به آدرس https: //aaic.aut.ac.ir/competition/۱۵، مسابقه ملی و بین المللی چالش تصدیق هویت گوینده وابسته به متن به آدرس https: //aaic.aut.ac.ir/competition/۱۴، مسابقه ملی چالش تشخیص مقصود و پر کردن شکاف های آن در عرصه بانکی به آدرس https: //aaic.aut.ac.ir/competition/۱۷ و مسابقه چالش پیش بینی میزان وفاداری مشتریان به آدرس https: //aaic.aut.ac.ir/competition/۱۶ مراجعه کنند.
در این دوره از مسابقات برای هر یک از رشته مسابقات برگزار شده یک دوره آموزشی انجام می شود. دوره های آموزشی در سه قالب آفلاین، آنلاین و حضوری و بصورت رایگان خواهند بود و در آخر دوره به شرکت کنندگانی که حداقل امتیاز در نظر گرفته شده در هر مسابقه را کسب کنند گواهی رسمی شرکت در دوره اهدا خواهد شد. دوره های آموزشی این دوره از مسابقات از ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ شروع شده اند.
علاقه مندان برای ثبت نام در دوره آموزشی تصدیق هویت گوینده وابسته به متن به آدرس https: //aaic.aut.ac.ir/event/۱۳، دوره آموزشی پیش بینی بازار سهام به آدرس https: //aaic.aut.ac.ir/competition/۱۴، دوره آموزشی تشخیص مقصود و پر کردن شکاف های آن در عرصه بانکی به آدرس https: //aaic.aut.ac.ir/competition/۱۵ و دوره آموزشی پیش بینی میزان وفاداری مشتریان به آدرس https: //aaic.aut.ac.ir/event/۱۶ مراجعه کنند.
برای هر یک از چالش های مطرح شده، جوایز نقدی بهادار ای در نظر گرفته شده است که توسط حامیان برگزاری چالش ها به تیم های برگزیده در هر رشته اهدا خواهد شد. علاوه بر جوایز نقدی، جوایز غیرنقدی نیز برای مسابقات در نظر گرفته شده است که بسته به نوع مسابقه شامل جوایز اعتباری، پشتیبانی از طرح های برگزیده، انتشار نتایج تیم های برتر در کنفرانس ها علمی و … است.
شرکت در مسابقات برای عموم آزاد است. در صورتیکه مخاطب اصلی مسابقات دانشجویان و پژوهشگران فعال در عرصه هوش مصنوعی هستند، امکان حضور دانشجویان سایر رشته های تحصیلی نیز در این مسابقات وجود دارد. شرکتها و محصولات تجاری نیز می توانند در مسابقات مربوط به خود حضور یابند اما طبق قوانین مسابقات به این دسته از شرکت کنندگان جوایز نقدی تعلق نخواهد گرفت و فقط در صورت کسب رتبه برتر، گواهی رتبه به این تیم ها اهدا خواهد شد.
گفتنی است مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر از سال ۱۳۹۱ درحال برگزاری است. در هفت دوره قبلی برگزاری این مسابقات بیش از چهل چالش مختلف از طرف صنایع و سازمان های مختلف در این مسابقات طرح شده که بیش از ۸۰۰ تیم از دانشگاه های مختلف کشور در آنها به رقابت پرداخته اند. آموزش نیروهای کارآمد و ارتباط مؤثر دانشگاه و صنعت همچون با اهمیت ترین دستاوردهای این مسابقات در یک دهه گذشته بوده است.


منبع:

1403/02/29
09:59:40
0.0 / 5
357
تگهای مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر به ایستگاه هشتم رسید: آموزش , پژوهش , دانش بنیان , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم