سیستم تشخیص تصادف بوش با اورژانس تماس می گیرد

سیستم تشخیص تصادف بوش با اورژانس تماس می گیرد

به گزارش بیست و یكم شركت ˮبوشˮ(Bosch) یك سیستم تماس اضطراری جدید راه اندازی كرده كه به هنگام تشخیص تصادفات موتور سیكلت، برای درخواست كمك تماس برقرار می كند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از انگجت، این سیستم "هلپ کانکت"(Help Connect) نام گرفته و هنگامی که بروز تصادفات را تشخیص داد، می تواند به صورت خودکار درخواست کمک نماید.
برخلاف سرویسهای اضطراری دیگر که برای خودرو ها تهیه شده اند، سیستم "هلپ کانکت" برای موتور سیکلت توسعه داده شده است.
در بیانیه این سرویس، شرکت بوش توضیح داد که خطر مرگ در تصادفات موتور سیکلت ۲۰ برابر بیشتر از خودرو است و هرچه قدر راننده موتورسوار در هنگام تصادف، زودتر یاری بگیرد، احتمال زنده ماندن وی افزایش می یابد.
سسیستم اضطراری ساخت شرکت "بوش" به یک یونیت سنسور اینرسی متکی است که بخشی از "سیستم کنترل پایداری موتورسیکلت"(MSC) شرکت بوش است.
این سنسور، شتاب و سرعت زاویه ای موتور را صد بار در ثانیه اندازه گیری می کند و به سیستم هلپ کانکت اطلاعاتی راجع به موقعیت فعلی موتور می دهد.
همینطور این سرویس به الگوریتم سقوط یکپارچه سنسور هم متکی است. این الگوریتم تصمیم می گیرد که آیا موتور درحقیقت به علت یک تصادف افتاده یا یک لحظه به صورت ناگهانی افتاده است.
اگر هلپ کانکت تصمیم گرفت که موتور تصادف کرده، اطلاعات صحنه و راننده را به مرکز خدمات بوش منتقل می کند.
در تصادفات شدید، این سرویس می تواند از تلفن همراه راکب موتور استفاده نماید تا موقعیت وی را تشخیص داده و ماموران اورژانس را به محل حادثه هدایت کند.
این سیستم در ابتدا فقط در آلمان در دسترس خواهد بود ولی شرکت بوش می خواهد در آینده این سیستم را در کشورهای بیشتر توسعه دهد.1399/03/18
13:41:20
5.0 / 5
2356
تگهای سیستم تشخیص تصادف بوش با اورژانس تماس می گیرد: خدمات , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیست و یکم