بدون خطر برای محیط زیست و انسان؛

نانوپودر غیرسمی بلای جان موش ها

نانوپودر غیرسمی بلای جان موش ها

به گزارش بیست و یکم، یک شرکت دانش بنیان نوعی پودر غیرسمی تولید کرده که در معده موش ها و حیوانات موذی منجمد شده و تبدیل به خمیری سخت می شود تا این حیوانات بدون احتیاج به سموم خطرناک شیمیایی نابود شوند.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، اکبر نیازی واقف، مدیرعامل این شرکت با اشاره به اینکه می خواهد این محصول را به شکل رایگان در اختیار مناطق کمتر برخوردار قرار دهد، اظهار داشت: ۹ سال پیش شهرداری تهران به سبب خطرات استفاده از مرگ موش های رایج بدنبال محصول جدیدی بود که تنها روی موش ها اثرگذار باشد و خطری برای انسان و دیگر حیوانات نداشته باشد. بدین جهت کار روی مطالعه فیزیولوژی موش ها را شروع کردیم و در نهایت با شناخت خاصیت های سیستم گوارش موش، سمی ویژه موش ها تولید کردیم. البته این سم بعدها با انجام اصلاحاتی بهبود یافت، بطوریکه هم اکنون می توان آنرا یک محصول بی خطر و مؤثر برای از بین بردن موش ها دانست.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباب محصولات تولیدی این شرکت و کاربرد آنها، اظهار داشت: با توجه به این که ما بوسیله کار کردن روی معده و روده موش غذایی را ابداع کردیم و در معده حیوان، منجمد و تبدیل به خمیری سخت شد. بنا بر این موش نمی تواند آنرا دفع کند و این محصول برای کشاورزان، انبارداران، مغازه ها و حتی خانه ها نیز به کار می آید.
وی ضمن اشاره به برخی مشکلات سم های تولید شده توسط شرکت های تولیدکننده محصول مشابه، اشاره کرد: این محصول به سبب این که غیرسمی است، هیچ نوع خطری برای محیط زیست، حیوان و انسان ندارد. در حقیقت این محصول فاقد هر گونه سم شیمیایی برای انسان، محیط زیست، دام و طیور، خاک، گیاه و سایر جانداران است. همین طور پس از مرگ موش، نیازی به جمع آوری لاشه آن نیست، برای اینکه هنگامی که حیوان این پودر را می خورد، معده او بسته می شود و به داخل لانه ای که بطور معمول در زمین هست، می رود و به ندرت لاشه آن دیده می شود.
نیازی با تأکید بر این که موش ها پیش از مرگ به یکدیگر هشدار خطر می دهند، اشاره کرد: از آنجائیکه پودر تولیدی ما حاوی غذاهای مورد پسند آنها مثل آرد، ذرت و پودر بیسکویت است، آنها نمی توانند خطر را تشخیص دهند و پس هشدار هم نمی دهند. از طرفی کنه هایی برای تغذیه به بدن موش می چسبند که پس از مرگ موش، به حیوان دیگری منتقل شده و موجب مرگ آنها نیز می شوند. اما اگر موش در لانه خود بمیرد، این کنه به حیوان دیگری منتقل نمی شود و از بسیاری از بیماریها نیز جلوگیری می شود. در نهایت این محصول تاریخ انقضاء ندارد و اگر خیس نشود، قابلیت استفاده مجدد خواهد داشت.


منبع:

1403/01/22
12:44:32
0.0 / 5
233
تگهای نانوپودر غیرسمی بلای جان موش ها: ابداع , تولید , دانش بنیان , سیستم
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم