تولید قلب راكتور هسته ای با چاپگر سه بعدی

تولید قلب راكتور هسته ای با چاپگر سه بعدی

به گزارش بیست و یكم آزمایشگاه ملی اوك ریج وابسته به وزارت انرژی آمریكا از تولید نمونه اولیه قلب راكتور هسته ای با استفاده از چاپگر سه بعدی اطلاع داده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، انتظار می رود این قلب راکتور هسته ای در نهایت با استفاده از سنسورهای پیشرفته ای که با استفاده از چاپگرهای سه بعدی تولید خواهند شد، تکمیل شود.
وزارت انرژی آمریکا امیدوار است قلب راکتور هسته ای تولیدشده با چاپگر سه بعدی، تا سال ۲۰۲۳ تکمیل شده و آماده بهره برداری شود.

۹۸ راکتور هسته ای در ۳۰ ایالت امریکا مورد استفاده قرار گرفته اند و بدون تولید گازهایی مانند کربن ۲۰ درصد از نیاز این کشور به انرژی را برطرف می کنند. فناوری مورد استفاده در ساخت راکتورهای این نیروگاه ها عمدتاً مربوط به نیم قرن قبل است و تنها یک راکتور هسته ای جدید در ۲۰ سال گذشته در آمریکا ساخته شده است و بنابراین بخش عمده راکتورهای هسته ای آمریکا ظرف دو دهه آینده از مدار خارج می شوند.
جایگزینی راکتورهای قدیمی هسته ای فرایندی بسیار دشوار، پرهزینه و خطرناک می باشد ولی می توان امیدوار بود تولید راکتورهای هسته ای چاپ سه بعدی تا حد زیادی این فرآیند را تسهیل و کم خطر کند و انقلابی در صنعت هسته ای ایجاد کند.

1399/02/23
23:34:02
5.0 / 5
2497
تگهای تولید قلب راكتور هسته ای با چاپگر سه بعدی: آزمایش , تولید , صنعت , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیست و یکم