امروز آخرین مهلت اعتراض کنکوری ها به سؤالات

امروز آخرین مهلت اعتراض کنکوری ها به سؤالات

بیست و یکم: بعد از انتشار دفترچه سؤالات و کلید نوبت دوم کنکور 1402 بر روی سایت سازمان سنجش، مهلت اعتراض داوطلبان امروز پایان می پذیرد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ در پنج گروه آزمایشی ریاضی، انسانی، هنر، تجربی و زبان طی دو روز چهارشنبه و پنجشنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه در ۴۱۷ شهرستان و ۶۶۲ حوزه امتحانی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی به همراه ۱۹۵۵ حوزه فرعی انجام شد.
برمبنای برنامه ریزی ها، کنکور گروه آزمایشی ریاضی و انسانی در بامداد روز چهارشنبه، ۱۴ تیر انجام شد و داوطلبان گروه آزمایشی هنر نیز در عصر روز چهارشنبه ۱۴ تیر ماه به رقابت پرداختند.
همین طور داوطلبان دو گروه آزمایشی تجربی و زبان نیز روز ۱۵ تیر ماه آزمون خودرا برگزار کردند، بدین سان که داوطلبان گروه آزمایشی تجربی بامداد و داوطلبان گروه آزمایشی زبان نیز در عصر پنجشنبه به رقابت پرداختند.
دفترچه سؤالات و کلید نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ برای ۵ گروه آزمایشی (ریاضی، انسانی، تجربی، زبان و هنر) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است، بر این اساس داوطلبان تا پایان امروز شنبه، ۲۴ تیر مهلت دارند اعتراض خودرا به این سازمان ارسال نمایند.
به طورکلی یک میلیون و ۱۹ هزار و ۴۳۶ داوطلب در نوبت دوم کنکور امسال ثبت نام کردند که زنان ۶۸۷ هزار و ۴۲۰ داوطلب(۶۱ درصد) و مردان نیز ۴۳۲ هزار و ۱۶ داوطلب (۳۹ درصد) را ایجاد کرده اند.
طبق آمار تفکیکی پنج گروه آزمایشی کنکور، داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی ۱۳۶ هزار و ۸۵۱ نفر بودند که ۸۸ هزار و ۵۵۶ نفر آنها مرد و مابقی زن بودند؛ به عبارتی مردان ۶۵ درصد متقاضیان صندلی های گروه آزمایشی فنی مهندسی و ریاضی را به خود اختصاص دادند.
همین طور تعداد ۴۸۵ هزار و ۳۵ نفر نیز در گروه آزمایشی تجربی شرکت کردند که ۳۱۸ هزار و ۸۱۱ نفر آنها زن و مابقی مرد بودند. به عبارت دیگر، زنان با ۶۶ درصد بیشترین داوطلبان این گروه آزمایشی عنوان شدند.
در گروه آزمایشی علوم انسانی نیز ۳۴۳ هزار و ۵۵۱ داوطلب شرکت کردند که زنان با ۲۱۴ هزار و ۴۱۶ داوطلب که آمار ۶۲ درصدی را شامل شد، بیشترین متقاضیان این گروه آزمایشی بودند.
در گروه آزمایشی هنر ۶۱ هزار و ۷۰۲ داوطلب شرکت کردند که ۴۵ هزار و ۸۸۲ نفر آنها زن بودند و زنان ۷۴ درصد متقاضیان صندلی های رشته های هنر دانشگاه ها را تشکیل دادند و در نهایت در گروه آزمایشی زبان های خارجی ۹۲ هزار و ۲۹۷ نفر متقاضی ثبت نام کردند که ۶۰ هزار و ۱۶ نفر آنها زن بودند و فقط ۳۵ درصد مردان تمایل خودرا جهت شرکت در گروه آزمایشی زبان اعلام نموده اند.
انتخاب رشته پذیرفته شدگان اولیه نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ اواخر مرداد انجام می گیرد و لیست اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیز نیمه دوم شهریور امسال اعلام می شود.
منبع:

1402/04/24
10:59:17
0.0 / 5
273
تگهای امروز آخرین مهلت اعتراض کنکوری ها به سؤالات: آزمایش , آموزش , دانشگاه , سایت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم