با ویتامین دی به مبارزه با كرونا بروید

با ویتامین دی به مبارزه با كرونا بروید

به گزارش بیست و یكم محققان دانشگاه گرانادا اسپانیا به تازگی اظهار كرده اند مصرف ویتامین دی میتواند گزینه مناسبی برای مقابله با ویروس كرونا باشد.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، تحقیقات قبلی نشان داده بود كه ویتامین دی برای سیستم ایمنی ضروریست و می تواند به محافظت در مقابل عفونت های تنفسی كمك نماید. حالا محققان اسپانیایی یك آزمایش ۱۰ هفته ای را شروع كرده اند تا ببینند آیا ویتامین D هم می تواند به درمان بیماری كووید-۱۹ كمك نماید یا خیر؟
محققان اظهار كرده اند ویتامین دی كه قبلا بعنوان درمانی برای سل مورد بررسی قرار می گرفت، حالا امكان دارد بتواند به افراد در مقابله با ویروس كرونا كمك نماید.
محققان دانشگاه گرانادا در حال انجام یك كارآزمایی هستند تا بررسی نمایند كه آیا دوز بالای ویتامین D می تواند علایم خفیف بیماری كووید-۱۹ مانند سردرد، تب و خستگی را درمان كند و از بدتر شدن حال بیماران جلوگیری كند یا خیر.
در مطالعه آنها ۲۰۰ بیمار ۴۰ تا ۷۰ ساله روزانه ۶۲۵ میكروگرم ویتامین D دریافت خواهند كرد. این دوز به مراتب بالاتر از دوز ۱۰ میلی گرم سفارش شده برای مصرف روزانه در انگلیس است. این كارآزمایی نشان دهد ویتامین D مانع پیشرفت كرونا ویروس می شود و می تواند بعنوان یك درمان در بیمارستان ها مورد استفاده قرار گیرد. با این وجود، برای تأیید یافته ها و دوز مورد نیاز برای تاثیر، مطالعات بیشتری مورد نیاز خواهد بود.
یك مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داده بود كه ویتامین دی همینطور می تواند به پیشگیری از عفونت های حاد تنفسی، بخصوص در افرادی كه كمبود ویتامین D دارند، كمك نماید. مطالعه كالج ترینیتی دوبلین هم نشان داده بود بزرگسالانی كه مكمل های ویتامین D مصرف می كردند ۵۰ درصد كمتر از دیگران به عفونت های قفسه سینه مبتلا می شدند.
1399/02/03
13:29:03
5.0 / 5
2590
تگهای با ویتامین دی به مبارزه با كرونا بروید: آزمایش , تحقیقات , دانشگاه , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیست و یکم