توسط یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

افزایش بهره وری در تولید انرژی های نو با ساخت توربین های بومی

افزایش بهره وری در تولید انرژی های نو با ساخت توربین های بومی

به گزارش بیست و یکم، یکی از شرکتهای دانش بنیان موفق شده است با تولید و تجاری سازی توربین های باد، زمینه را جهت استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر فراهم آورد.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، شهریار صابر مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان به معرفی توربین های بادی بعنوان محصولات دانش بنیان این مجموعه پرداخت و اظهار داشت: با عنایت به ضرورت به کارگیری انرژی های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشید و انرژی باد تصمیم به تولید توربین های بادی کردیم برای این منظور در ابتدا توربین هایی با سایز یک تا ۳۰ کیلو وات تولید شدند و هم اکنون این توربین ها با سایز ۲۵۰ کیلووات به تولید می رسند.
وی ضمن اشاره به مزایای بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر افزود: استفاده از انرژی تجدیدپذیر منجر به تولید انرژی برق و کاهش مصرف سوخت های فسیلی می شود، از سوی دیگر استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در موضوعات در رابطه با محیط زیست هم بسیار کار برد دارد و منجر به مسائلی چون کاهش آلودگی هوا خواهد شد.
صابر بیان این که این محصول نمونه داخلی ندارد، تولید دانش فنی توسط مجموعه صنایع پیشرفته هوا خورشید را مزیت رقابتی این شرکت معرفی نمود و اظهار داشت: دانش فنی این محصول را خودمان به دست آوردیم که این امر منجر گردیده است در تغییرات منعطف باشیم ضمن آنکه کاربرد توربین ها هم افزایش پیدا کرده است به صورتی که این توربین ها با تغییر پارامترها در تونل های مختلف بادی، قابل استفاده هستند.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه با پیاده سازی این دانش فنی دیگر نیازی نیست که برای هر تونل به یک توربین منحصر به فرد مورد استفاده قرار گیرد، اضافه کرد: استفاده از این توربین ها می تواند تا ۷۰ درصد از ارزبری جلوگیری نماید.
وی در مورد اشتغال بوجود آمده توسط این محصول دانش بنیان اظهار داشت: در زمان تولید دانش فنی حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ نفر در واحدهای تحقیق و توسعه و سایر واحدها مشغول به فعالیت بودند.
وی افزود: هم اکنون ساخت این محصول در مرحله تجاری سازی قرار دارد. پس از دریافت سفارش اشتغال بوجود آمده بسیار بالا خواهد بود به صورتی که برای ۴۰ سفارش سالیانه ۱۴۰ تا ۱۵۰ نیروی کار مشغول به فعالیت خواهند بود.
صابر با تکیه بر این که حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منجر به رشد و رونق شرکتهای دانش بنیان و خلاق می شود اظهار داشت: بازار این محصول بسیار خاص است و احتیاج به معرفی و توسعه دارد که حمایت آن معاونت محترم در گسترش آین محصول بسیار اثرگذار است.


منبع:

1402/03/02
14:02:00
0.0 / 5
324
تگهای افزایش بهره وری در تولید انرژی های نو با ساخت توربین های بومی: تولید , دانش بنیان , شركت , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم