تولید ربات پیشرفته ضدعفونی در سنگاپور

تولید ربات پیشرفته ضدعفونی در سنگاپور

به گزارش بیست و یكم محققان سنگاپوری موفق به تولید یك ربات پیشرفته ضدعفونی شده اند كه برای مقابله با ویروس كرونا قابل استفاده می باشد.به گزارش بیست و یكم به نقل از آسین ایج، این ربات دارای یك بازوی بلند است كه با تقلید از حركات انسان می تواند محیط اطراف را پاكسازی و ضدعفونی كند.
ربات مورد اشاره می تواند مواد ضدعفونی كننده را با وزن زیاد بلند كند و آنها را به محیط اطراف بپاشد. ربات مذكور كه ایكس دی بات نام گرفته، نیمه خودكار بوده و به دلیل بهره مندی از چهار چرخ به راحتی در محیط اطراف خود حركت می كند. به دلیل انعطاف بازوی ربات مورد اشاره می توان از آن برای ضدعفونی مناطقی همچون زیر میزها و تختخواب ها كه دور از دسترس هستند، هم استفاده نمود.
سرعت بالای حركت و ضدعفونی مزیت دیگر این ربات است كه سبب می شود زمان زیادی برای پاكسازی هر محیط صرف نشود. كنترل این ربات با استفاده از تبلت یا لپ تاپ امكان دارد.
تا به حال بیشتر از ۱۴۰ هزار نیروی خدماتی در سرتاسر جهان به دلیل كوشش برای ضدعفونی كردن محیط های آلوده به ویروس كرونا جان خویش را از دست داده اند و استفاده از این ربات می تواند برای غلبه بر این چالش هم مؤثر باشد.

1399/01/31
15:45:50
5.0 / 5
2854
تگهای تولید ربات پیشرفته ضدعفونی در سنگاپور: تولید , خدمات , ربات , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیست و یکم