عکس ماهواره هندی از قاره ها و اقیانوس های زمین

عکس ماهواره هندی از قاره ها و اقیانوس های زمین

به گزارش بیست و یکم، 06» هند با کمک تجهیزات علمی خود، عکسی را از زمین در طول موج هایی گرفته است که به صورت طبیعی با چشم انسان قابل مشاهده نیستند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، عکس جدید ثبت شده با ماهواره هند که برای مطالعه اقیانوس پرتاب شده است، قاره ها و دریاهای زمین را با جزئیات خیره کننده ای از منظر فضا به تصویر می کشد.
«سازمان پژوهش های فضایی هند»(ISRO)، ماهواره معروف به «EOS-06» را در نوامبر سال قبل به فضا پرتاب کرد. ماهواره EOS-06، سومین فضاپیمای مجموعه «اوشن ست»(Oceansat) هند به حساب می آید و به سه نوع تجهیزات علمی مجهز است که برای نظارت بر دمای سطح دریا و سایر خصوصیت های اقیانوس طی حداقل پنج سال طراحی شده اند.
یک موشک معروف به «PSLV»، ماهواره EOS-06 را در ۲۶ نوامبر سال ۲۰۲۲ از «مرکز فضایی ساتیش داوان»(SDSC) به فضا برد. این ماهواره، محموله اصلی مأموریت بود که هشت ماهواره کوچکتر هم به آن پیوستند. ماهواره EOS-06 در فاصله حدود ۷۴۳ کیلومتری بالای زمین مستقر شد.
پژوهشگران بعد از پردازش ۳۰۰ گیگابایت داده ارسال شده از ماهواره به زمین، یک تصویر رنگی به دست آوردند که تلفیقی از ۲۹۳۹ عکس ثبت شده بین اول تا پانزدهم فوریه ۲۰۲۳ است. این تصاویر با کمک یکی از تجهیزات علمی ماهواره گرفته شده اند که «مانیتور رنگی اقیانوس»(OCM-3) نام دارد.
سازمان پژوهش های فضایی هند در یک توئیت نوشت: OCM، زمین را در ۱۳ طول موج مجزا بررسی می کند تا اطلاعاتی را در مورد پوشش گیاهی زمین و اقیانوس های جهان عرضه نماید.
این سازمان، عکس ترکیبی جدید را به صورت آنلاین در همان روز به اشتراک گذاشت. این عکس، پوشش گیاهی متنوعی را در آفریقا، آسیا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و استرالیا با وضوح فضایی یک کیلومتر نشان داده است. رنگ های این عکس، رنگ کاذب در نظر گرفته می شوند چونکه منظره زمین در طول موج هایی ثبت شده است که به صورت طبیعی با چشم انسان قابل مشاهده نیستند.1402/01/23
12:56:57
0.0 / 5
412
تگهای عکس ماهواره هندی از قاره ها و اقیانوس های زمین: پژوهش , طراحی , فضاپیما , موشك
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیست و یکم