امکان ثبت نام مجدد در آزمون دستیاری فراهم گردید

امکان ثبت نام مجدد در آزمون دستیاری فراهم گردید

به گزارش بیست و یکم، امکان ثبت نام و ویرایش مجدد در پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی از جانب مرکز سنجش آموزش پزشکی فراهم گردید.به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، مهلت ثبت نام و ویرایش در پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی از روز دوشنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۲ شروع می شود و داوطلبان تا روز سه شنبه ۱۵ فروردین ماه فرصت دارند در این آزمون ثبت نام یا اطلاعات ثبت نامی خویش را ویرایش کنند. همینطور متقاضیان باید در این بازه زمانی، ثبت نام و مدارک خویش را ارسال نمایند.

طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، با عنایت به مصوبات نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی به کلیه دانشجویان رشته پزشکی عمومی که مطابق مقررات آموزشی مقطع مذکور مشمول افزایش سنوات تحصیلی شناخته نشده و حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ فارغ التحصیل می شوند، اجازه داده می شود تا صرفاً جهت پذیرش در رشته های تخصصی طب اورژانس و بیهوشی، نسبت به ثبت نام و شرکت در پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی، اقدام نمایند.

خدمات در رابطه با قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان این گروه از پذیرفته شدگان، بعد از اتمام دوره مقطع تخصصی پزشکی بالینی با مدت تعهدات ضریب K ایشان منطبق با مقررات مرتبط در سهمیه پذیرش تجمیع خواهد شد.

همچنین داوطلبانی که در وضعیت خدمات قانونی یا نظام وظیفه گزینه «عدم گذراندن طرح و فارغ التحصیلی تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲» یا «عدم گذراندن نظام وظیفه و فارغ التحصیلی تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲» را انتخاب کنند، گزینه «فقط متقاضی رشته بیهوشی و یا طب اورژانس» برای آنها نمایش داده خواهد شد و در مرحله انتخاب رشته محل، صرفا قادر به مشاهده رشته های طب اورژانس و بیهوشی خواهند بود و سایر رشته ها برای داوطلب قابل مشاهده و انتخاب نیست.

بر اساس «قانون اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی» مصوب ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی ماده ۳ دانش آموختگان مقاطع پزشکی عمومی پذیرفته شده سهمیه این قانون که واجد شرایط آئین نامه های استعداد درخشان مصوب وزارت بهداشت هستند، صرفا در همان سال فارغ التحصیلی مجازند در آزمون های دستیاری تخصصی در رشته مورد نیاز دانشگاه یا دانشکده علوم پزشکی محل تعهد شرکت نمایند و در صورت قبولی، مجموع تعهدات دو مقطع را بعد از فارغ التحصیلی در محل تعهد به صورت آموزشی یا درمانی سپری کنند.

به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، جزئیات «قانون اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی» مصوب ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل مشاهده می باشد.
1402/01/10
21:53:55
0.0 / 5
215
تگهای امکان ثبت نام مجدد در آزمون دستیاری فراهم گردید: آموزش , خدمات , دانشگاه , سایت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیست و یکم