برنامه سازمان سنجش برای 3 آزمون سراسری 1402

برنامه سازمان سنجش برای 3 آزمون سراسری 1402

بیست و یکم: از پنج آزمون مهم سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، آزمون های ˮکارشناسی ارشدˮ، ˮدکتری تخصصیˮ و ˮنخستین نوبت کنکور سراسریˮ در سال قبل انجام شد و سازمان سنجش آموزش کشور امسال سه آزمون سراسری یعنی نوبت دوم کنکور سراسری، کاردانی به کارشناسی و کاردانی ویژه دانشگاه فنی وحرفه ای 1402 را برگزار خواهدنمود.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، بر اساس تقویم سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام نوبت اول کنکور سراسری از یکشنبه ۸ آبان ۱۴۰۱ شروع شد و روز شنبه ۱۴ این ماه به انتها رسید و ثبت نام نوبت دوم کنکور نیز از ۱۵ تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ به انجام می رسد.
با توجه به این که کنکور ۱۴۰۲ در دو نوبت برگزار می شود، آزمون نوبت نخست در ایام پنج شنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ برگزارشد و نوبت دوم این آزمون نیز در ایام چهارشنبه و پنج شنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه سال جاری برگزار می شود.
ثبت نام آزمون دکتری تخصصی نیز از روز یکشنبه ۲۲ آبان سال قبل شروع شد و به مدت هشت روز ادامه داشت؛ آخرین فرصت ثبت نام آزمون دکتری روز یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ اعلام گردید و این آزمون نیز بامداد پنجشنبه یازدهم اسفندماه ۱۴۰۱ انجام شد.
همین طور مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد از روز چهارشنبه ۱۶ آذر تا سه شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱ تعیین شده بود که آزمون این مقطع نیز عصر پنج شنبه ۱۱ اسفند و بامداد و عصر جمعه ۱۲ اسفند سال قبل انجام شد.
زمان ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی روز یکشنبه ۲۸ خرداد ماه سال جاری شروع می شود و روز یکشنبه ۴ تیرماه ۱۴۰۲ تمام می شود. آزمون این دوره نیز روز جمعه سوم شهریور ماه برگزار می گردد.
ثبت نام آزمون کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه ای نیز هجدهم تیر ماه سال ۱۴۰۲ شروع می شود و روز ۲۵ تیر تمام می شود. زمان برگزاری این آزمون روز سوم شهریورماه سال جاری خواهد بود.
منبع:

1402/01/06
14:24:57
0.0 / 5
236
تگهای برنامه سازمان سنجش برای 3 آزمون سراسری 1402: آموزش , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیست و یکم