ساخت ونتیلاتور از شیردوش!

ساخت ونتیلاتور از شیردوش!

بیست و یكم: تعدادی از مهندسان خلاق دانشگاه ˮمریلندˮ به دنبال كمبود شدید ˮونتیلاتورˮ در دوران بحران شیوع بیماری همه گیر كووید-19 مبادرت به ساخت دستگاه تنفس مصنوعی با بهره گیری از دستگاه شیردوش كرده اند.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، كمبود جهانی "ونتیلاتور" در بحران همه گیری كووید-۱۹ سبب چالشی بزرگ شده كه رفع آن نیازمند ابداع راهكارهای غیرمتعارف است. حالا چهار تن از مهندسان دانشگاه مریلند با تبدیل شیردوش استفاده نشده به ونتیلاتورهای بسیار مورد نیاز و حیاتی، رویكرد جدیدی را اتخاذ نموده اند.
به سبب كمبود ونتیلاتور یا همان دستگاه تنفس مصنوعی در ایالات متحده و همین طور در سراسر جهان، مقامات مسئول پیشنهاد می دهند كه بیمارستان ها روش های بی سابقه ای را برای حل این بحران پیدا كنند.
همین طور چندین شركت بزرگ مانند اپل، تسلا و دایسون در تلاش هستند تا این كمبود را برطرف كنند یا كاهش دهند. حالا مهندسان دانشگاه مریلند با تغییر شیردوش های استفاده نشده به دستگاه های تنفس مصنوعی، پنجره جدیدی رو به این چالش باز كرده اند.
این مهندسان توانسته اند جریان هوا را در شیردوش ها معكوس كنند. به این معنا كه شیردوش بجای مكیدن هوا و دوشیدن شیر، قادر به دمیدن هوا به ریه های بیماران است.
"برندی گرستنر" یكی از این مهندسان می گوید: شیردوش ها دستگاه های بهداشتی هستند كه توسط سازمان غذا و دارو تأیید شده و قابل اعتماد هستند.
بهترین قسمت این پروژه این است كه نمونه اولیه این ونتیلاتور ظرف چهار ساعت قابل تولید است و در مقایسه با دستگاه های تنفس مصنوعی موجود در بیمارستان ها كه چندین هزار دلار قیمت دارد، تنها حدود ۳۰۰ دلار خرج برمی دارد.
این مهندسان بعد از موفقیت اولیه، برای ارتقای كار خود یك صفحه فیس بوك ایجاد كردند و الان در حال پذیرش كمك های مالی برای تامین اعتبار پروژه و تولید انبوه این ونتیلاتورها هستند.
بدیهی است كه این ایده جدید می تواند كمك كننده باشد، اما مهندسان هنوز جهت استفاده از آنها در بیمارستانها به تأیید سازمان غذا و داروی آمریكا(FDA) احتیاج دارند.
همین طور نمونه های اولیه را باید بتوان به آسانی ضدعفونی كرد تا خطر آلودگی و انتقال به حداقل برسد. تا زمانی كه این معیارها برآورده نشوند، سازمان غذا و دارو این طرح را تایید نخواهد كرد. البته از آنجایی كه دانشمندان و مهندسان در سراسر جهان برای جلوگیری از شیوع كووید-۱۹ متحد شده اند، مهمست كه سازمان ها هیچ ایده جدیدی را رد نكنند و احیانا همین طور خواهد بود.1399/01/23
20:25:49
5.0 / 5
2838
تگهای ساخت ونتیلاتور از شیردوش!: ابداع , اپل , تولید , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیست و یکم