سوختن بقایای موشک چینی بر فراز آسمان تگزاس

سوختن بقایای موشک چینی بر فراز آسمان تگزاس

به گزارش بیست و یکم، مرحله دوم یک موشک چینی بر فراز تگزاس وارد جو زمین شد اما تابحال هیچ گونه بقایایی از سقوط آن روی زمین پیدا نشده است.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، یک مرحله از موشک استفاده شده ای که سه ماهواره ی جاسوسی چینی را به فضا برده بود هفته گذشته بر فراز تگزاس سوخت.
با استناد به اطلاعات فرماندهی فضایی ایالات متحده، مرحله دوم یک موشک «Long March ۲D» هنگام عبور از فراز آسمان تگزاس در روز هفتم مارس(۱۶ اسفند) وارد جو زمین شد. در زمان انتشار این گزارش هیچ زباله ای بر روی زمین یافت نشده بود، اما چنین سقوط هایی بی خطر نیستند.
جاناتان مک داول(Jonathan McDowell)، ستاره شناس، این رویداد را به پرتاب چین پارسال مرتبط دانست.
موشک «Long March ۲D» در تاریخ ۲۲ ژوئن سال قبل از مرکز پرتاب ماهواره ای «Xichang» در جنوب غربی چین به فضا پرتاب شد و با موفقیت سه ماهواره «Yaogan ۳۵» را در مدارهایی با ارتفاع متوسط حدودا ۵۰۰ کیلومتر با محور ۳۵ درجه قرار داد.
مرحله اول موشک «Long March ۲D» به طول ۴۱ متر در یک منطقه ی محاسبه شده به زمین سقوط کرد، در حالیکه مرحله دوم آن وارد مدار شد و ماهواره ها را مستقر کرد.
مراحل بالای موشک ها اغلب در مدار می مانند تا وقتی که با افزایش تعاملات بین جو سیاره و موشک به سمت زمین کشیده شوند. در این مورد، مرحله دوم بادبانی با مساحت ۲۵ متر مربع را باز کرد تا نیروی کشش را افزایش دهد و این قطعه بزرگ زباله فضایی خیلی زودتر از حالت عادی به زمین بازگردد.
اغلب اجرام هنگام ورود مجدد به جو زمین می سوزند و بعضی از عرضه دهندگان خدمات پرتاب های فضایی به دنبال بازگرداندن سریع بقایای موشک های خود به صورت فعال و سریع به جو زمین هستند. اما تعداد زیاد موشک های پرتاب شده ی گذشته به این معنا است که صدها موشک هنوز درحال چرخش به دور زمین هستند و در زمان ها و مکانهای غیرقابل پیشبینی و کنترل نشده باردیگر وارد جو خواهند شد.
اگر رویه های بین المللی فعلی تغییر نکند، باید ورود مجدد کنترل نشده ی مراحل موشکی و ماهواره ها را بعنوان یک عامل بالقوه برای تلفات جانی و خسارت مالی مورد توجه قرار داد.1401/12/24
13:19:20
0.0 / 5
381
تگهای سوختن بقایای موشک چینی بر فراز آسمان تگزاس: خدمات , سیاره , موشك
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیست و یکم