قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل اعلام كرد

دفتر مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان در ایران تعطیل شد

دفتر مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان در ایران تعطیل شد

به گزارش بیست و یکم، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل ضمن اشاره به کاهش علاقه کشورهای اروپایی برای ارتباط علمی با ایران، اظهار داشت: ما جز با رژیم صهیونیستی،  محدودیتی برای برقرار ارتباط علمی با کشورهای دنیا نداریم اما اروپایی ها ارتباط علمی را با ما محدود کردند و آلمان دفتر مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) را در ایران تعطیل کرد.


دکتر وحید حدادی اصل در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سال جاری سالی بحرانی از نظر آکادمیک برای کشور بود و فشارهای کشورهای غربی کشور ما را تحت تاثیر قرار داد و این فشارها در زمینه جذب دانشجو نیز وجود داشت اما با اینحال ما در زمینه بین المللی، در کشورهای همسایه کارهای خوبی داشتیم بطوریکه وزرای تعدادی از این کشورها به ایران آمدند و تفاهم نامه های خوبی نیز بین ما منعقد گردید.
ایشان سپس اشاره کرد: امسال وزرای کشورهای عراق، پاکستان، تاجیکستان، ازبکستان و غیره به ایران آمدند. ضمن این که بنیاد علمی اکو در ایران افتتاح شد و دبیر کل اکو به کشور سفر کرد، بدین سبب می توان گفت با وجود همه تنگناها، سال ۱۴۰۱ دستاوردهای خوبی در زمینه بین المللی داشتیم.
دکتر حدادی اصل با اعلان اینکه در گسترش زبان فارسی وضعیت خوبی داریم، اشاره کرد: برمبنای برنامه ای که داریم مقرر است حدود ۸۰ استاد زبان فارسی را به کشورهای خارجی اعزام نماییم.
وی اظهار داشت: ما محدودیتی برای برقرار ارتباط علمی با کشورهای اروپایی نداریم اما آنها محدودیت ایجاد می کنند، بطورمثال کشور آلمان دفتر مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) در ایران را جمع آوری کرد در صورتیکه این دفتر یک سازمان علمی است نباید تحت تاثیر مسائل قرار بگیرد یا این که فرانسه حتی در مباحث علمی با ما رفتار مناسبی ندارد به طوریکه نماینده سازمان ملل در رابطه با حقوق بشر به ایران آمد و حق را به ما داد. از طرفی ما هیچ نوع محدودیتی در بحث ارتباطات علمی نداریم و بجز رژیم صهیونیستی هیچ محدودیتی برای ارتباط با کشورهای دیگر نداریم.
وی اشاره کرد: کشورهای اروپایی علایق خودرا برای ارتباط علمی با ایران کم کرده اند، اما قراردادی نداشته ایم که آنها بخواهند این قرارداد را لغو کنند.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با اعلان اینکه هنوز دو دانشگاه صنعتی شریف و شهید بهشتی به سبب مسائل مربوط به موضوعات هسته ای تحریم هستند، اضافه کرد: ما پیگیر حل این تحریم ها هستیم.
منبع:

1401/12/23
10:03:47
0.0 / 5
452
تگهای دفتر مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان در ایران تعطیل شد: حقوق , دانشگاه , صنعت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم