مسابقه طراحی و ساخت اسباب بازی های خلاقانه نانو

مسابقه طراحی و ساخت اسباب بازی های خلاقانه نانو

به گزارش بیست و یكم مسابقه طراحی و ساخت اسباب بازی های خلاقانه نانو، توسط ستاد توسعه فناوری نانو برگزار می گردد.به گزارش بیست و یكم به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، در مرحله اول مسابقه «طراحی و ساخت اسباب بازی های خلاقانه نانو» ۹۸ طرح توسط ۶۴ تیم-شركت، به دبیرخانه این مسابقه ارسال شد. از میان تیم های عرضه دهنده این طرح ها، ۲۸ تیم مربوط به دانشجویان، ۱۸ تیم مربوط به افراد شاغل در بخش خصوصی، ۳ تیم از بخش دولتی، ۴ تیم از اعضاء هیئت علمی دانشگاه ها و ۱۱ تیم هم از سایر بخش ها بوده اند.
گروه مهندسی مكانیك با ۱۱ تیم، بیشترین سهم شركت كنندگان و پس از آن فیزیك و نانوفناوری با ۱۰ تیم قرار دارند. شیمی و مهندسی شیمی با ۹ تیم، هنر و معماری با ۸ تیم، مهندسی مواد با ۷ تیم و علوم انسانی با ۵ تیم در رتبه های بعدی قرار دارند. ۱۴ تیم هم از دیگر رشته ها در این رقابت حضور داشتند.
در این رقابت میان شركت كنندگان ۱۰ شركت و ۲۶ نفر هم به صورت انفرادی حضور دارند. بررسی مدارك علمی ارسال كنندگان طرح ها نشان داده است كه ۲۷ طرح از جانب افراد دارای مدرك كارشناسی، ۲۳ طرح هم از گروه دارندگان مدرك كارشناسی ارشد و ۱۲ طرح هم توسط افراد دارای مدرك دكتری به دبیرخانه ارسال شده است و دو طرح هم مربوط به دارندگان مدرك دیپلم بوده است.
به زودی بعد از بررسی و داوری طرح ها و ایده ها، برگزیدگان این مسابقه معرفی خواهند شد. لازم به ذكر است كه مسابقه طراحی و ساخت اسباب بازی های خلاقانه نانو در سه محور كاهش هزینه تولید اسباب بازی با استفاده از فناوری نانو، افزایش كیفیت اسباب بازی ها با كمك فناوری نانو و طراحی و ساخت اسباب بازی جدید بر پایه یكی از كاربردهای فناوری نانو توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو تدارك دیده شده است.
سبك سازی، استقامت بخشی، ایجاد خواص ضدباكتری، ضدحریق، آبگریزی، آبدوستی، آنتی استاتیك، چاپ پذیری، رنگ پذیری و ضدسایش همچون خصوصیت هایی است كه می توان با استفاده از فناوری نانو در اسباب بازی ها ایجاد كرد.

1399/01/20
19:14:20
5.0 / 5
3028
تگهای مسابقه طراحی و ساخت اسباب بازی های خلاقانه نانو: بازی , تولید , دانشگاه , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم