معاون علمی، فناوری رئیس جمهور در گفت وگو با بیست و یكم؛

معیار ارزیابی شرکت های دانش بنیان تغییر می کند

معیار ارزیابی شرکت های دانش بنیان تغییر می کند

به گزارش بیست و یکم، اصفهان معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در ارتباط با معیار سنجش شرکتهای دانش بنیان اظهار داشت: در آئین نامه جدیدی که درحال تدوین است، ما شرکت را به واسطه داشتن محصول یا کالا نمی سنجیم، بلکه شرکت بماهو شرکت سنجیده می شود.روح الله دهقانی فیروزآبادی، در گفتگو با ایسنا در پاسخ به سوالی در رابطه با میزان تسهیلات پرداختی به شرکتهای دانش بنیانی که در حیطه فعالیت خود خدمات عرضه می دهند و امکان دارد محصولی نداشته باشند، اظهار نمود: در سال آینده سازوکارهای در ارتباط با ارزیابی شرکتهای دانش بنیان تغییر و ارتقاء پیدا می کند.

وی افزود: هم اکنون یک کارگروه خبره در معاونت علمی و فناوری با مشورت مجموعه شرکتهای دانش بنیان هایی که در کشور وجود دارند، روی این مساله کار می کنند.

دهقانی فیروزآبادی اضافه کرد: یک آئین نامه ارتقاء یافته و مدون برای ارزیابی شرکتهای دانش بنیان درحال تدوین است که ان شاء الله زمانی که به تصویب شورای راهبری فناوری ها و محصولات دانش بنیان برسد، اجرایی می شود.

معاون علمی، فناوری، اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در ارتباط با معیار سنجش شرکتهای دانش بنیان خاطرنشان کرد: در این آئین نامه، ما شرکت را به واسطه داشتن محصول یا کالا نمی سنجیم، بلکه شرکت بماهو شرکت سنجیده می شود. این شرکت است که دانش بنیان می شود؛ چه خدمت عرضه کند، چه محصول، و بعد از آن، تسهیلاتی که مقرر است به یک شرکت دانش بنیان عرضه شود هم متناسب با فعالیت و گردش مالی آن شرکت خواهد بود. به عبارتی، یک شرکت به اندازه گردش مالی اش حمایت می گیرد، حالا چه خدمت عرضه نماید و چه محصول. امیدواریم با بهینه سازی ساز و کارها این مساله حل شود.
1401/12/07
12:45:44
0.0 / 5
423
تگهای معیار ارزیابی شرکت های دانش بنیان تغییر می کند: خدمات , دانش بنیان , شركت , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم