نهم اسفندماه برگزار می شود؛

همایش تولید و سرمایه گذاری، چالش ها، موانع و راهکارها

همایش تولید و سرمایه گذاری، چالش ها، موانع و راهکارها

به گزارش بیست و یکم، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی با همکاری پژوهشکده امور اقتصادی و دبیرخانه مجمع پژوهشکده های دستگاههای اجرایی، همایش «تولید و سرمایه گذاری، چالش ها، موانع و راهکارها» را در تاریخ ۹ اسفندماه برگزار می نماید.به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، تولید پایه و اساس توسعه و پیشرفت کشورها و جوامع است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در پیام نوروزی خود فرمودند: «در این چند ساله بنده برای شعار سال «تولید» را به طور عمده محور قرار دادم با یک قیدی، با یک خصوصیتی. علت هم اینست که تولید کلید حل مشکلات اقتصادی کشور است. تولید ملی در واقع راه اصلی عبور از سختی ها و دشواری های اقتصادی برای کشور است. یعنی مهم ترین مسائل اقتصادی کشور را مساله تولید، رواج تولید ملی و رونق تولید ملی، حل می کند. طبیعت تولید اینست. اینست که ما روی تولید تکیه کردیم؛ یعنی رشد اقتصادی را زیاد می کند، اشتغال ایجاد می کند، تورم را می کاهد، درآمد سرانه را زیاد می کند، رفاه عمومی بوجود می آورد. علاوه بر این دارای تأثیرات روانی است؛ اعتماد به نفس ملّی را بالا میبرد، احساس عزتمندی را در ملّت به وجود می آورد. تولید، یک چنین اکسیری است».

در حال حاضر مهم ترین مسأله کشور، ساماندهی اقتصاد بر بنیان تولید است. همساز کردن راهبردها، قوانین و مقررات، برنامه ها، سیاست ها، دستورالعمل ها و عملکردها و حتی کارکردها و رفتارهای در درون نظام های مختلف اقتصادی اجتماعی و سیاسی و فرهنگی با اقتصاد مبتنی بر تولید از اولویت ها و لزوم ها است.

در این مسیر، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی با همکاری پژوهشکده امور اقتصادی و دبیرخانه مجمع پژوهشکده های دستگاههای اجرایی، همایشی را با عنوان «تولید و سرمایه گذاری، چالش ها، موانع و راهکارها» در تاریخ سه شنبه ۹ اسفندماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۴ در محل سالن اجتماعات پژوهشکده فرهنگ و هنر پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی برگزار می نماید.محورهای اولیه برپایه آخرین یافته های پژوهشی در دسترس عبارتند از: تحلیل فضای سرمایه گذاری و تولید در اقتصاد ایران؛ پیشران ها و اولویت های رشد و توسعه اقتصادی در ایران؛ صدمه شناسی تولید و سرمایه گذاری؛ عوامل و مانع کسب و کار در اقتصاد ایران؛ راهبردهای توسعه صنعتی است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی، هدف از برگزاری این گردهمایی علمی، عرضه آخرین نتایج پژوهش در ارتباط با چالش های پیش روی تولید با حضور مسؤلان ذیربط، تولیدکنندگان و کارآفرینان، و پژوهشگران و کارشناسان و اساتید است تا با فراهم شدن دستیابی به درک مشترک مسائل تولید، زبان مشترکی را هم برای عرضه راهکارهای مبتنی بر تجربه و دانش ایجاد نماید.
گفتنی است، پیش از این قرار بود این همایش در تاریخ سه شنبه ۲ اسفندماه ۱۴۰۱ برگزار شد که این تاریخ لغو و زمان جدید برگزاری همایش، سه شنبه ۹ اسفندماه اعلام گردید.

منبع:

1401/12/01
12:38:13
0.0 / 5
424
تگهای همایش تولید و سرمایه گذاری، چالش ها، موانع و راهکارها: پژوهش , تولید , دانشگاه , دستگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیست و یکم