انتقال دبیرخانه کمیته فنی سازمان استاندارد به معاونت علمی ریاست جمهوری

انتقال دبیرخانه کمیته فنی سازمان استاندارد به معاونت علمی ریاست جمهوری

به گزارش بیست و یکم، دبیرخانه کمیته فنی سازمان بین المللی استاندارد (ISO) در زمینه استاندارسازی سامانه های حمل و نقل هوشمند به ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری منتقل شد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، در اولین جلسه هم اندیشی دبیرخانه کمیته فنی سازمان بین المللی استاندارد که به همت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با حضور بازیگران و ذی نفعان این حوزه و در تعامل دوسویه با دفتر مطالعات تطبیقی برگزار شد، حضار نظرات و پیشنهاداتی برای سرعت بخشیدن به تدوین استانداردهای ملی و همگامی با استانداردهای بین المللی در حوزه سامانه های حمل و نقل هوشمند عرضه کردند.
مدعوین این جلسه بیشتر از ۳۰ نفر از فعالان، صاحب نظران و ذی نفعان بخش های دولتی، خصوصی و دانشگاهی مانند «صنعت خودروسازی»، «وزارت راه وشهرسازی»، «شهرداری ها»، «شرکت های تولیدکننده تجهیزات» بودند.
«لزوم اولویت بندی بررسی استانداردها و الگوبرداری برای تدوین استانداردهای داخلی و ملی»، «ضرورت توجه به کارگروه فنی حوزه حمل و نقل هوشمند در ذیل شورایعالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور»، «تمرکز سامانه های حمل و نقل هوشمند در حوزه برون شهری در مرکز مدیریت راه های کشور»، «لزوم توسعه استانداردهای به کارگیری تجهیزات و بهره برداری از سامانه ها»، «تشکیل کارگروه های تخصصی»، «جلوگیری از اختلافات در تدوین استانداردها و موازی کاری» همچون این پیشنهادات بوده است.
در این نشست انتقال دبیرخانه کمیته فنی سازمان بین المللی استاندارد (ISO) در زمینه استاندارسازی سامانه های حمل و نقل هوشمند به ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری مصوب شد.
منبع:

1401/11/26
12:24:17
0.0 / 5
379
تگهای انتقال دبیرخانه کمیته فنی سازمان استاندارد به معاونت علمی ریاست جمهوری: استاندارد , بازی , تولید , دانش بنیان
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیست و یکم