در تونس ربات ها دستور قرنطینه می دهند

در تونس ربات ها دستور قرنطینه می دهند

بیست و یكم: مقامات تونس از ربات ها برای تذكر به افراد حاضر در خیابان برای رفتن به خانه استفاده كردند.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از عرب ویكلی، بتازگی ربات هایی در كشور تونس به كار گرفته شده اند كه وظیفه آنها تذكر به افرادی است كه در سطح شهر عبور و مرور می كنند و قوانین قرنطینه و ماندن در خانه را نقض می كنند.
مقامات تونس همانطور كه در تلاش هستند تا اقدامات لازم برای قرنطینه سراسری انجام دهند از رباتهایی موسوم به "پی-گارد" (P-Guard) نیز كمك گرفتند تا آنها نیز در خیابانها و در مكان های عمومی مستقر شوند. "پی-گارد"، مجموعه ای از ربات های امنیتی است كه توسط شركت تونسی"انوا رباتیكس" (ENOVA Robotics) ساخته شده است.
این ربات ها مجهز به سنسور حرارتی تشخیص ناهنجاری، دوربین فیلمبرداری و ضبط صدا در زمان واقعی و سیستم لیزر تله متری هستند و ابزار بسیار مناسبی برای انتقال پیام دولت برای در خانه ماندن به مردم هستند.
"بن فرحت" (Ben Farhat) مدیر بازرگانی انوا رباتیكس "عرب ویكلی" اظهار داشت: در طول این بحران، ربات های مذكور بهترین چاره برای محافظت از پلیس ها در مقابل مبتلاشدن به بیماری كویید-۱۹ هستند. این ربات ها همین طور قادر به حمل بارهایی مانند مواد غذایی و دارو نیز هستند.
شركت انوا رباتیكس كه در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد، یك شركت تونسی است كه در زمینه توسعه ربات ها و فناوری هوش مصنوعی تخصص دارد. علاوه بر ربات پی گارد، این شركت مدلهای مختلفی از ربات ها را ساخته است كه برنامه های امنیتی و خدمات میدانی گوناگون ارائه می دهند. بر طبق وب سایت این شركت، یكی از تازه ترین طرح های انها ربات "وی سنس" (Veasense ) نام دارد كه مقرر است در مراكز بهداشتی و درمانی مستقر شودو به پزشكان كمك نماید تا تشخیص اولیه را ازراه دور انجام دهند.
منبع:

1399/01/13
21:37:52
5.0 / 5
3119
تگهای در تونس ربات ها دستور قرنطینه می دهند: خدمات , ربات , سایت , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بیست و یکم