افزایش اقبال نخبگان به صنعت گیاهان دارویی

افزایش اقبال نخبگان به صنعت گیاهان دارویی

بیست و یکم: هم اکنون بیش از 800 شرکت با ماهیت های مختلف در زنجیره ارزش صنعت گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی فعال می باشند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، مهدی سیف سهندی، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری بر جذب و ورود نخبگان به این صنعت تاکید دارد؛ صنعتی کهن و دارای ارزش افزوده بالا که می تواند در دو حوزه اشتغالزایی و تولید ثروت در کشور نقش آفرینی کند.
به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه علوم و فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی در امتداد افزایش تعداد شرکتها و تیم های مستعد برای توسعه بازار بومی و جهانی گیاهان دارویی تلاش می کند تا تسهیلات و خدمات ارائه شده به آنها را افزایش دهد و هدفمند کند. کمک به جذب سرمایه و توسعه بازار این مجموعه ها همچون اقداماتی است که دراین زمینه مدنظر قرار دارد.
این تلاش ها منجر به تمایل و تشویق ورود و فعالیت بیشتر نخبگان در صنعت گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی شده و سهم این صنعت از تولید ناخالص ملی را افزایش داده است.
ایران به عنوان مهد گیاهان دارویی شناخته می شود، اما در ارتباط با ترویج و توسعه این صنعت به اندازه کافی کار نشده، احیای صنعت کهن طب سنتی و گیاهان دارویی در کشور با تلاش شرکت های دانش بنیان و خلاق امکان دارد، بنا بر این معاونت علمی بدنبال جذب و پشتیبانی از نخبگانی است که بتوانند به رونق بازار این صنعت کمک کنند.1401/11/03
08:54:26
0.0 / 5
422
تگهای افزایش اقبال نخبگان به صنعت گیاهان دارویی: تولید , خدمات , دانش بنیان , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیست و یکم