رئیس سازمان امور دانشجویان عنوان كرد؛

دانشجویان، بهترین سفیران انتقال علم و فناوری میان کشورها

دانشجویان، بهترین سفیران انتقال علم و فناوری میان کشورها

به گزارش بیست و یکم، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه یکی از اهداف ما جذب ۲۵۰ هزار دانشجوی بین المللی و تبدیل شدن به هاب جهانی است؛ خاطرنشان کرد: برای دستیابی به این مهم علاوه بر اعزام هیئت های مختلف به کشورهای دیگر به برگزاری کارگاه ها و نمایشگاه ها خواهیم پرداخت.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، دکتر هاشم داداش پور در دیدار با یاکوبو سنتوراکی سلیمان، سفیر کشور نیجریه در ایران اظهار داشت: کشور نیجریه یکی از کشورهای مهم در آفریقا به حساب می آید و با عنایت به تعامل مثبت و رو به گسترش رؤسای جمهور دو کشور، وزارت علوم هم تصمیم دارد تا در حوزه هایی که در ارتباط با علم و دانش و فناوری می شود به گسترش همکاری ها با کشور نیجریه بپردازد.

رئیس سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کرد: کشورهای ایران و نیجریه در سازمان های مختلفی با یکدیگر همکاری دارند ازاین رو با شناسایی ظرفیت های علمی می توانیم به یکدیگر کمک شایانی نماییم و با عنایت به حمایت های دو جانبه موجود، فرصت مناسبی است تا در حوزه علمی همکاری ها را تسری بخشیم.

دکتر داداش پور ضمن اشاره به این که ایران جزء ۱۵ کشور دنیا در حوزه علم و فناوری است؛ اضافه کرد: دانشجویان بهترین سفیران برای انتقال علم و دانش و فناوری هستند و فرصت های بی نظیری را می توانند برای آینده دو کشور رقم بزنند.

او در آخر تصریح کرد: برای بهره مندی از ظرفیت های دو کشور ایران و نیجریه ضروریست به شناسایی بیش تر این ظرفیت ها بپردازیم و به سرعت وارد عمل شویم در این خصوص عرضه نقشه راه و وجود یک کارگروه مشترک از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

یاکوبو سنتوراکی سلیمان، سفیر کشور نیجریه در ایران ضمن تشکر از دعوت معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری اظهار داشت: سبب شادمانی ما است که به اینجا آمده ایم در واقع حوزه علم و فناوری خیلی مهم است و از آنجاییکه کشور ایران در حوزه علم و فناوری رشد یافته کشور نیجریه بسیار علاقمند است تا از توانمندی های کشور ایران بهره مند شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، سفیر نیجریه با اشاره به اینکه کشور ایران و نیجریه در مجامع بین المللی همکاریهای خوبی داشته است؛ اظهار نمود: امیدواریم این ارتباطات در حوزه های علمی و فناوری هم افزایش یابد و روابط پایداری میان دو کشور برقرار گردد. علم و فناوری باید با کشور های دوست و همسایه تقسیم شود در این خصوص کشور ایران با سخاوتمندی در این راه گام برداشته است.
منبع:

1401/10/28
14:59:05
0.0 / 5
275
تگهای دانشجویان، بهترین سفیران انتقال علم و فناوری میان کشورها: تحقیقات , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیست و یکم