دهقانی فیروزآبادی؛

ضرورت تسلط کارگزاران فناوری به مهارت های ارتباطی با صنعت و بازار

ضرورت تسلط کارگزاران فناوری به مهارت های ارتباطی با صنعت و بازار

بیست و یکم: معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به ضرورت تسلط کارگزاران فناوری به مهارت های ارتباطی با صنعت و بازار تاکید نمود.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، روح الله دهقانی فیروزآبادی امروز در نشست مدیران و کارگزاران فن بازارهای کشور که در محل خانه نوآوری و فناوری ایران در نمایشگاه بین المللی برگزار شد، گفت: معتقدم کارگزاران علم و فناوری در سطح بالاتری از نظر مهارت نسبت به شرکت های دانش بنیان قرار دارند.
وی با تکیه بر این که کارگزاران باید چندین مهارت را داشته باشند، اظهار داشت: در اصل آنها باید علاوه بر زبان فناوری، زبان صنعتگر و تجارت را بدانند تا بتوانند معامله ای را بین دانش بنیان ها و بازار ایجاد کنند.
دهقانی فیروزآبادی با تأکید بر این که کارگزاران باید با دانش بنیان ها زیست کرده باشند، افزود: کارگزاری علم و فناوری یک کار دانش بنیان است و نیاز به مهارت سختی دارد و به این راحتی قابل انجام نخواهد بود. در غیر این صورت نمی توانست به حوزه علم و فناوری ورود پیدا کند.
معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری تاکید کرد: کارگزاران همانند رشته های بین رشته ای از اهمیت بالایی برخوردار می باشند برای اینکه گره در تمام شبکه ها را می توانند با ارتباط درست وصل کنند.
به گفته وی دنیا، دنیای ارتباطات و شبکه سازی است. بدین جهت کارگزاران می توانند توجه ویژه ای به شبکه های ارتباطی داشته باشند و آنها را رونق دهند.
دهقانی فیروزآبادی اشاره کرد: باید بصورت آگاهانه ارتباطی بین مصرف کننده و بازار در زمینه دانش بنیان ها صورت بگیرد و انتظار داریم این اتفاقات بواسطه کارگزاری ها باشد.
وی اظهار داشت: عموماً و بعضاً شرکت های دانش بنیان ساز و کار تجاری سازی و فروش ندارند و بیشتر تولید کننده فناوری هستند. حضور کارگزاران می تواند دراین زمینه ها کمک کننده به شرکت های دانش بنیان باشد. در حقیقت کارگزاران نقش میانجی گری بین دانش بنیان ها و بازار را دارند.
معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با اعلان اینکه در کارگزاری چهار ستون اصلی وجود دارد تا یک کسب وکار راه اندازی شود، اظهار داشت: ستون های کارگزاری شامل مشتری، تولید کننده، دیتا و قانون می شود.
وی افزود: اکوسیستم قدرت و انرژی با کابل کشی و ایجاد نیروگاه ها و کارخانه مصرفی رخ نمی دهد بلکه همه اجزای این شبکه باید کامل شود و در این میان شبکه ارتباطات مهمست چون با تقویت آنها شرکت های دانش بنیان تقویت خواهد شد.
دهقانی فیروزآبادی بیان کرد: کارگزاران بستر جاری شدن حکمرانی هستند و لازم است این شغل جدید در زمینه علم و فناوری توسعه یابد. ما بدنبال این هستیم که تمام مجوزها از یک خروجی مشخص باشند و معاونت، صندوق نوآوری و پارک های علم و فناوری بصورت متمرکز فعالیت کنند.

1401/10/25
14:23:24
0.0 / 5
324
تگهای ضرورت تسلط کارگزاران فناوری به مهارت های ارتباطی با صنعت و بازار: تولید , دانش بنیان , سیستم , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیست و یکم