یک ربات رقیب میکل آنژ شد

یک ربات رقیب میکل آنژ شد

به گزارش بیست و یکم، یک استارت آپ ایتالیایی رباتی اختراع کرده است که مانند «میکل آنژ» نقاش، پیکرتراش و معمار نامی ایتالیایی، مجسمه هایی از سنگ مرمر می سازد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، ما درحال ورود به عصر جدیدی از مجسمه سازی هستیم که در آن دیگر مجسمه ها از سنگ های شکسته، اسکنه ها و گرد و خاک تشکیل نمی شود و با پا نهادن فناوری در حوزه مجسمه سازی شاهد حضور گسترده فناوری اسکن، ابر نقاط و طراحی در این عرصه خواهیم بود.
اسکنه یا مغار ابزاری فلزی از جنس استیل یا فولاد است که درودگران به منظور تزیین، چوب را به وسیله آن تراش می دهند. اَبْر نقاط'(Cloud of Points) مجموعه ای از راس ها در سامانه مختصات سه بعدی است. ابر نقاط مجموعه سه بعدی از نقاط است که خصوصیات سطح خارجی یک شی را توصیف می کنند. این نقاط از آنالیز محیط پیرامون شی و جمع آوری اطلاعات از شکل ظاهری آن به کمک یک اسکنر سه بعدی به دست می آیند.
به تازگی یک استارت آپ ایتالیایی به نام «Robotor» ماشینی اختراع کرده است که حدودا حکاکی بی نظیری بر روی مرمر کارارا انجام می دهد و شاهکارهای شگفت انگیزی خلق می کند و به خوبی ابزارهای پیشین صنعت مجسمه سازی در دوره رنسانس است.
به گزارش سی بی اس نیوز، «جاکومو ماساری»، بنیان گذار Robotor، اظهار کرده که مجسمه های مرمری او که با ربات ساخته شده است، تقریبا به خوبی مجسمه های ساخته شده توسط انسان هستند.
ماساری البته استدلال کرد که فناوری ربات کار انسان را نمی دزدد، بلکه فقط آنرا بهبود می بخشد.
آخرین ربات مجسمه ساز Robotor که "۱L" نام دارد، با قد ۱۳ فوتی، یک ربات غول پیکر از آلیاژ روی است که می تواند روز و شب با دقت بر روی یک تخته سنگ مرمر حکاکی کند.
این شرکت ادعا می کند که این فناوری چیزی انقلابی نیست. چونکه ما درحال ورود به عصر جدیدی از مجسمه سازی هستیم که در آن دیگر مجسمه ها از سنگ های شکسته، اسکنه ها و گرد و خاک تشکیل نمی شود و با پا نهادن فناوری در حوزه مجسمه سازی شاهد حضور گسترده فناوری اسکن، ابر نقاط و طراحی در این عرصه خواهیم بود. جای تعجب نیست که همه از تصاحب این صنعت توسط ربات ها راضی نیستند و استدلال می کنند که امکان دارد چیزی مهم در فرایند مدرن سازی فرآیندها با فناوری های نوین از بین برود.
«لورنزو کالسینای»، مجسمه ساز کلیسای جامع فلورانس، به سی بی اس اظهار داشت: ما در خطر فراموشی نحوه کار با دست هایمان هستیم. امیدوارم این فوت و فن و دانش خاص همیشه باقی بماند، باآنکه هرچه بیشتر جلو برویم، حفظ آن دشوارتر خواهد بود.
منبع:

1401/10/21
08:26:21
0.0 / 5
426
تگهای یک ربات رقیب میکل آنژ شد: ربات , شركت , صنعت , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم