از سوی محققان چینی ارائه شد؛

مقابله با كرونا با عینك های هوشمند تب سنج

مقابله با كرونا با عینك های هوشمند تب سنج

بیست و یكم: پژوهشگران چینی از تولید عینك های هوشمندی آگاهی داده اند كه با بررسی آنی شرایط افرادی كه دمای بدن آنها بالا است، ابتلای اشخاص به تب را تشخیص می دهند.به گزارش بیست و یكم به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، شركت روكیدو كه در پارك فناوری هانگژو چین فعال است برای كنترل دمای بدن افراد یك عینك مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته است.
این عینك قادر می باشد در عرض دو دقیقه دمای بدن صدها نفر را كه در محیط اطراف و در فاصله یك متری از عینك در حال حركت هستند بررسی كند و در صورت بالا بودن دمای بدن اشخاص آنها را شناسایی و مشخص نماید.
شركت مورد اشاره عینك های مذكور را در اختیار مقامات امنیتی محلی و پلیس شهر هانگژو قرار داده تا آنها با گشت زدن در شهر افرادی كه تب دارند را به سرعت شناسایی كرده و به مراكز درمانی و بهداشتی منتقل كنند.
چین امیدوار است با استفاده از چنین فناوری هایی جلوی شیوع مجدد ویروس كرونا را در این كشور كه اخیرا موارد ابتلای به آن به شدت كاهش یافته، بگیرد. عینك هوشمند مذكور پس از شناسایی افراد مبتلا به تب دمای بدن آنها را نیز به دقت نمایش می دهد. تب یكی از علایم قطعی ابتلاء به كرونا و خیلی از بیماری های عفونی دیگر است.


منبع:

1399/01/10
13:47:21
5.0 / 5
3060
تگهای مقابله با كرونا با عینك های هوشمند تب سنج: تولید , شركت , فناوری , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیست و یکم