با همكاری وزارتین علوم و بهداشت؛

راه اندازی پارک علم وفناوری دارویی در پژوهشگاه شیمی

راه اندازی پارک علم وفناوری دارویی در پژوهشگاه شیمی

بیست و یکم: با همکاری وزارتین علوم و بهداشت، پارک علم وفناوری دارویی در پژوهشگاه شیمی راه اندازی می شود.به گزارش بیست و یکم به نقل از وزارت علوم، در امتداد همکاری وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت راه اندازی پارک علم و فناوری دارویی، معاونان این دو وزارت از پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران بازدید نمودند.
دکتر علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید از پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی اظهار داشت: در تولید علم رتبه خوبی داریم و باید بتوانیم از علم برای تولید ثروت و کارآفرینی استفاده نمائیم.
وی اضافه کرد: در دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری باید بدنبال تربیت کارآفرین باشیم تا بتوانیم زمینه های اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را فراهم نماییم.
معاون وزیر علوم با اشاره به این که هم اکنون ۱۸ پژوهشگاه ملی داریم، اظهار داشت: انتظار می رود مراکز کارآفرینی و نوآوری و پارک های علم و فناوری در پژوهشگاه ها ایجاد شود.
خیرالدین افزود: پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی باتوجه به ظرفیت های موجود می تواند نخستین پژوهشگاهی باشد که مجوز پارک علم و فناوری را گرفتن کند.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم اشاره کرد: ایجاد پارک علم و فناوری دارویی می تواند خیلی از نیازهای حوزه سلامت را برآورده کند.
دکتر یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در حاشیه این بازدید اظهار داشت: در وزارت بهداشت بدنبال فرصتی برای تامین مواد اولیه ترکیبات دارویی و سایر مواد مورد نیاز بوسیله شرکت های دانش بنیان هستیم.
پناهی اضافه کرد: وزارت بهداشت آمادگی دارد با دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری در زمینه سلامت همکاری متقابل و مؤثری داشته باشد.
وی بیان کرد: فناوری و فرآوری های جدید باید در امتداد نیازهای وزارت بهداشت بوده و آمادگی داریم در زمینه سلامت محصولات شرکت های دانش بنیان را خریداری نماییم.
پناهی با اشاره به این که در تحقیق و توسعه، مالکیت فکری نقش تعیین کننده ای دارد، اشاره کرد: وزارت بهداشت آمادگی دارد مجوزهای مورد نیاز شرکت های دانش بنیان را صادر کند و دراین زمینه همکاری لازم را انجام دهد.
وی افزود: مراکز علمی و فناوری باید در دانش هایی که ثروت آفرین است، پیشرو باشند و فقط به مقالات و مرجعیت علمی اکتفا نکنیم.
پناهی اشاره کرد: هزینه دارو در زمینه سلامت نزدیک به ۶۰ درصد هزینه ها را شامل می شود که با همکاری حوزه های فناوری و نوآوری می توان این هزینه ها را کم کرد.
در این بازدید، امکانات و توانمندی های پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران جهت راه اندازی پارک علم و فناوری دارویی مورد بررسی میدانی قرار گرفت.


منبع:

1401/10/09
13:32:09
0.0 / 5
446
تگهای راه اندازی پارک علم وفناوری دارویی در پژوهشگاه شیمی: آموزش , پژوهش , تحقیقات , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیست و یکم