حمایت ستاد توسعه علوم شناختی از شرکتهای دانش بنیان و فناور

حمایت ستاد توسعه علوم شناختی از شرکتهای دانش بنیان و فناور

به گزارش بیست و یکم، ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی پشتیبانی از تجاری سازی طرح ها و محصولات شناختی را سرعت بخشیده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از ستاد علوم شناختی، به منظور تجاری سازی محصولات و فناوری های شناختی و کمک به امر توسعه بازار کسب و کار در این عرصه، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در قالب سیاست های راهبردی خود از شرکتهای فناور، دانش بنیان و تیم های پژوهشی حمایت می کند.
در راستای تحقق این اهداف، با تشکیل کارگروه توسعه زیست بوم، برنامه پشتیبانی از توسعه کسب و کار و تجاری سازی محصولات و خدمات حوزه علوم و فناوری های شناختی در دستور کار قرار گرفت.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در این برنامه حمایتی تلاش می کند تا شرکتهای خلاق و فناور، دانش بنیان و تیم های پژوهشی بتوانند با توسعه فعالیتهای خود محصولات و خدمات شناختی را به بازار مصرف عرضه نمایند.
این حمایت ها، متناسب با چرخه عمر محصول و سطح بلوغ فناوری، از خدمات توانمندسازی شامل مشاوره فنی، مطالعات بازار، طرح کسب و کار، دریافت مجوزها و... تا تأمین مالی از راه تسهیلات متنوع را در بر می گیرد.
در سالجاری، سقف حمایت های ستاد در حوزه توانمندسازی برای تدوین گزارش های پیش امکان سنجی ۷ میلیون تومان، امکان سنجی ۱۵ میلیون تومان، تحقیقات بازار ۲۰ میلیون تومان و طرح کسب و کار ۲۵ میلیون تومان تعیین شده است که هفتاد درصد هزینه ها توسط این ستاد تأمین می شود.
ستاد در قسمت توسعه بازار محصولات هم دو نوع بسته حمایتی در چارچوب یارانه فروش تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و ۶۰درصد فاکتور یا قرارداد برای نخستین سال و ۳۰درصد فاکتور یا قرارداد برای سال دوم و همینطور تسهیلات لیزینگ تا سقف ۷۰درصد مبلغ فاکتور یا قرارداد برای محصولات مورد تایید ستاد را مد نظر قرار داده است.
حمایت از توسعه شتابدهنده ها از راه کمک به برگزاری برنامه های پیش شتابدهی و اعطای سرمایه بذری به تیم های استارت اپی هم از خدمات دیگر ستاد است. بر این اساس برای برنامه پیش شتابدهی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان جهت هزینه های اجرایی رویداد، فراخوان، داوری و منتورینگ اولیه تیم ها در اختیار شتابدهنده قرار می گیرد.
برای پشتیبانی از تأمین سرمایه بذری تیم های استارت اپی هم تسهیلات قابل تبدیل به حمایت بلاعوض به شتابدهنده اعطا می شود. سقف این تسهیلات برای هرتیم ۱۵۰ میلیون تومان و میزان اعتبار هر شتابدهنده ۶۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.
بسته های حمایتی در این بخش درصورتی به شتابدهنده اختصاص می یابد که مبحث فعالیت استارت اپ به تایید ستاد رسیده و شتابدهنده حداقل ۲۰درصد مبلغ قرارداد شتابدهی را به تیم پرداخت کرده باشد.
ستاد به منظور تأمین مالی شرکت ها در مراحل مختلف هم تسهیلات متنوعی پیشبینی کرده است که بر مبنای پیشرفت کار، بعد از ارزیابی و تعیین شرایط، در چارچوب نمونه سازی، سرمایه در گردش یا انواع دیگر، در اختیار شرکت قرار خواهد گرفت.
شرکت های فناور، دانش بنیان و شتابدهنده های فعال در حوزه علوم شناختی متقاضی بهره مندی از حمایت های فوق می توانند درخواست های خویش را به آدرس ایمیل Info@cogc.ir ارسال نمایند.


منبع:

1401/10/07
21:55:24
0.0 / 5
438
تگهای حمایت ستاد توسعه علوم شناختی از شرکتهای دانش بنیان و فناور: پژوهش , تحقیقات , خدمات , دانش بنیان
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیست و یکم