اختتامیه سومین جشنواره شعر باران در شیراز برگزار شد

استقلال: جهاددانشگاهی جزو اثرگذارترین دستگاههای فرهنگی است

استقلال: جهاددانشگاهی جزو اثرگذارترین دستگاههای فرهنگی است

به گزارش بیست و یکم، فارس آئین اختتامیه سومین و رونمایی از پوستر چهارمین جشنواره شعر باران، با حضور مسؤلان ملی و استانی جهاددانشگاهی در شیراز برگزار گردید.


سرپرست جهاددانشگاهی فارس چهارشنبه دوم آذرماه در آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری دانشجویی شعر باران که به میزبانی جهاددانشگاهی فارس و با حضور معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کشور در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: نام ایران و ایران زمین پیوسته با شعر و ادب و فرهنگ همراه و همزاد بوده و هست و خواهد بود.
او اضافه کرد: در طول تاریخ و ادوار دیرین کهن ایران، مردم این مرز و بوم هماره با شعر و ادب همدم بوده اند و مرد و زن، کوچک و بزرگ، برنا و پیر و عالم و دانا و جاهل، جان خویش را با ادب پارسی جلا و صفا بخشیده و شعر در واقع در متن زندگی مردم بوده است.
سرپرست جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد: ایران، سرزمین خیزش شعرای نامدار و بزرگ است و از میان ملل مختلف جهان، کمتر ملتی را میتوان یافت که دارای چنین خصوصیتی باشد؛ شاعرانی چون فرودسی، حافظ، سعدی، مولوی، عطار نیشابوری، شهریار و محتشم کاشانی و... در بلندای قله شعر و شاعری قرار دارند که در سرودن اشعار، گوی سبقت را از دیگران ربوده اند.
استقلال تصریح کرد: آنها با استفاده از قران کریم و سخنان معصومین(ع)، عالی ترین و لطیف ترین معانی و مضامین پرارزش و آموزنده را در چارچوب های متعدد به جامعه بشری ارزانی داشته اند.
او با اشاره به اینکه شاعران گرانقدر ما در ارتقای فرهنگ و اخلاق مردم نقش بسزایی داشته و دارند، اظهار داشت: آنان با سرودن شعرهای متعدد در قسمت ها و موضوعات مختلف به مردم، رشد فکری و فرهنگی و تربیتی و معنوی بخشیدند.
سرپرست جهاددانشگاهی فارس افزود: محصول فکری و تجربیات زندگی و بینش شاعر به جامعه و جهان و آفرینش در چارچوب اشعار شاعر ظهور کرده است؛ شعر از جهت تاثیرگذاری در جامعه و در میان مردم نقش بسیار مهمی ایفا می کند.
استقلال در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شیراز، مهد ادب و شعر فارسی است و اگر مقرر است جشنواره شعر برگزار شود، از جهت دانشجویی بودن روا ترین مکان، جهاددانشگاهی و شایسته ترین موقعیت جغرافیایی، جهاددانشگاه فارس است، اضافه کرد: از سال ها پیش جشنواره شعر دانشجویی باران به صورت سراسری توسط واحد فارس شروع شد و امروز سومین جشنواره را به پایان و چهارمین جشنواره آنرا آغاز می نماییم.
این مقام مسئول تصریح کرد که با عنایت به رویکرد و توانمندی جهاددانشگاهی، این نهاد همواره از پیشروترین و اثرگذارترین دستگاهها در حوزه فعالیت های فرهنگی و هنری بوده و خیلی از شاعران و ادیبان شناخته شده امروز سابقه حضور در رویدادهای جهاددانشگاهی را داشته اند.
او در مورد چهارمین دوره جشنواره شعر باران افزود: با عنایت به واقعه دلخراش، ناگوار و ناروای تروریستی حرم شاهچراغ(ع) که منجر به شهادت ۱۳ تن از عزیزانمان شد، بخش ویژه چهارمین جشنواره شعر باران به حضرت شاهچراغ اختصاص داده خواهد شد.
سرپرست جهاددانشگاهی فارس؛ سرایش و ترجمه، قرآن و عترت ومضامین آزاد را از دیگر محورهای چهارمین جشنواره سراسری شعر باران اعلام نمود.
استقلال در خاتمه سخنان خود از حضور آقایان دکتر رحیمیان، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، دکتر غلامرضا کافی از بخش ادبیات دانشگاه شیراز، دکتر تسلیم از اساتید بخش ادبیات دانشگاه جهرم و دکتر برفر از جهاددانشگاهی فارس و تلاش شبانه روزی معاون و همکاران معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی فارس تقدیر نمود.1401/09/02
15:19:10
0.0 / 5
432
تگهای استقلال: جهاددانشگاهی جزو اثرگذارترین دستگاههای فرهنگی است: دانشگاه , دستگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم