برنامه صندوق رفاه دانشجویان برای رفع موانع ازدواج دانشجویان

برنامه صندوق رفاه دانشجویان برای رفع موانع ازدواج دانشجویان

به گزارش بیست و یکم، رئیس صندوق رفاه دانشجویان راه اندازی خوابگاه متاهلی و اعطای وام ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل را از برنامه های این صندوق برای رفع موانع ازدواج دانشجویان نام برد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، دکتر مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان، در مسافرت به استان اصفهان، از مراکز و تجهیزات رفاهی دانشجویی دانشگاه هنر اصفهان بازدید کرد.
نماینده ویژه وزیر علوم در موسسه جمعیت و عضو قرارگاه مرکزی راه اندازی خوابگاه های متاهلی در نشست با مدیران دانشگاه اصفهان، با عنایت به اهمیت مسکن دانشجویی و ازدواج جوانان تصریح کرد: ساخت خوابگاه های متاهلی با عنایت به اهمیت آن در رفع دغدغه فضای زندگی و مسکن دانشجویان متاهل، به شکل جدی در دستور کار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار دارد.
دکتر گنجی تصریح کرد: بدین منظور قرارگاه مرکزی راه اندازی خوابگاه های متاهلی تشکیل شده که اهداف و وظایف آن در جهت ساخت 200 هزار خوابگاه متاهلی برای دانشجویان است. در کنار آن، صندوق رفاه دانشجویان هم وام ودیعه مسکن متاهلی برای رفاه حال دانشجویان و تأمین مسکن آنان پرداخت می کند. این وام در شهر تهران ۳۵ میلیون، در کلان شهرها ۳۰ میلیون و شهرهای کوچک ۲۵ میلیون تومان پرداخت می شود.
به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان، وی خاطرنشان کرد: رفع موانع ازدواج بموقع و به هنگام جوانان باعث آرامش و امنیت خاطر آنان و باعث تربیت نسلی پرنشاط خواهد شد. هم اکنون بیشتر از 11 میلیون جوان مجرد درکشور وجود دارند که در آستانه ازدواج هستند و از این تعداد ۲ میلیون و پانصد هزار نفر دانشجو هستند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: اگر بتوان زمینه تاهل دانشجویان مجرد را حل کرد گام بزرگی در زمینه ازدواج جوانان برداشته شده است.
منبع:

1401/09/01
22:01:21
0.0 / 5
460
تگهای برنامه صندوق رفاه دانشجویان برای رفع موانع ازدواج دانشجویان: تحقیقات , دانشگاه , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم