با همكاری پژوهشگر ایرانی دانشگاه ام.آی.تی صورت می گیرد؛

تهیه نقشه گسترش كروناویروس با آزمایش فاضلاب شهری

تهیه نقشه گسترش كروناویروس با آزمایش فاضلاب شهری

به گزارش بیست و یكم یك استارتاپ ایرانی با همكاری ˮنیوشا قائلیˮ پژوهشگر ایرانی دانشگاه ˮام.آی. تیˮ تلاش دارد نقشه گسترش كروناویروس را با بررسی فاضلاب شهری تهیه نماید.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این استارتاپ معروف به "بیوبوت" (Biobot) كه توسط پژوهشگران دانشگاه "ام.آی. تی" (MIT) و با همكاری "نیوشا قائلی" (Newsha Ghaeli)، پژوهشگر ایرانی این دانشگاه تاسیس شده، می خواهد به جمع آوری نمونه هایی از سیستم فاضلاب شهری سراسر آمریكا بپردازد تا با كمك آنها، نقشه ای از گسترش كروناویروس تهیه نماید.
این روش علاوه بر كمك به تهیه نقشه ای در مورد نحوه گسترش كروناویروس، می تواند احتیاج به كیت های تشخیصی را هم كم كند.
"مراكز كنترل و پیشگیری بیماری" (CDC) هم اكنون، احتیاج به كیت های تشخیصی بیشتر را جهت بررسی كروناویروس اعلام نموده است.
"نیوشا قائلی" و "ماریانا ماتوس" (Mariana Matus)، بنیان گذاران بیوبوت در پست وبلاگ خود نوشتند: در بعضی بیماری ها، ویروس قبل از ظهور نشانه ها دفع می شود؛ بنابراین فاضلاب شهری می تواند یك شاخص خوب جهت بررسی گسترش بیماری باشد.
شاید روش بیوبوت بتواند به گردآوری داده در مورد افرادی كمك نماید كه حتی نشانه های بیماری را بروز نداده اند چونكه این آزمایش، احتیاج به شناسایی افراد بیمار ندارد.


این روش علاوه بر كمك به بررسی گسترش كروناویروس، می تواند متخصصان حوزه سلامت را برای پیشبینی تأثیر ویروس و كارآیی روش های درمانی یاری كند.
گروه پژوهشی این استارتاپ، از زیست شناسان، همه گیرشناسان، متخصصان برنامه ریزی شهری و مهندسان تشكیل شده كه به بررسی نمونه ها و ارسال داده ها به مقامات دولتی و مقامات مسئول می پردازند.1399/01/03
20:24:01
5.0 / 5
3385
تگهای تهیه نقشه گسترش كروناویروس با آزمایش فاضلاب شهری: آزمایش , استارتاپ , پژوهش , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بیست و یکم