رئیس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی:

انقلاب دوم حوزه پزشکی، بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی است

انقلاب دوم حوزه پزشکی، بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی است

به گزارش بیست و یکم، رییس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در آیین تبادل تفاهم نامه همکاری میان این پژوهشگاه و وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: انقلاب دوم حوزه پزشکی، بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی است و به افرادی نیاز دارد که روحیه، توانمندی ها و علایق خاص داشته باشند و بتوانند همپای گروه بالینی کار را دنبال کنند. تربیت این نسل باید از آموزش وپرورش شروع شود.به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، دکتر عبدالحسین شاهوردی، رییس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در آیین تبادل تفاهم نامه همکاری میان وزارت آموزش وپرورش و پژوهشگاه رویان که در دفتر مرکزی وزارت آموزش وپرورش برگزار شد، با اعلان اینکه این پژوهشگاه و همکارانی که در آن مشغول به کار هستند، نگاهشان نهادینه سازی یک فرهنگ کاری است که احساس می نماییم باید در جامعه تسری یابد، اظهار داشت: معتقدیم یکی از نهادهایی که می تواند آینده علمی کشور را بسازد، آموزش وپرورش است.

وی تاکید کرد: ظرفیت هایی خوبی در پژوهشگاه رویان وجود دارد، همچون لابراتوار های سیار که می توانند در کنار مدارس، فرهنگ کار لابراتوار را منتقل کنند یا ایجاد لابراتوار هایی که بتوانند دانش آموزان را در مقاطع مختلف با سلول و کار در لابراتوار آشنا کنند. این رویکرد برایمان مهم بوده و قدم هایی به اندازه وسع مان برداشته ایم.

رئیس پژوهشگاه رویان با اشاره به این که امیدواریم با نگاه مثبتی که در آموزش وپرورش وجود دارد، این جوانه ها بالنده شوند و در نهایت جامعه علمی مؤثری داشته باشیم، عنوان کرد: فعالیت نسل جدید پزشکی امروز با علوم پایه و بالینی گره خورده است. در گذشته برخی بچه ها با اکراه به علوم پایه نگاه می کردند، اما انقلاب دوم حوزه پزشکی، بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی است و به افرادی نیاز دارد که روحیه، توانمندی ها و علایق خاص داشته باشند و بتوانند همپای گروه بالینی کار را دنبال کنند.

دکتر شاهوردی اضافه کرد: تربیت این نسل باید از آموزش وپرورش شروع شود؛ افرادی که عاشق این کار باشند و ارزش افزوده ای ایجاد کنند که هم خودشان و هم جامعه از آن بهره ببرند.

رئیس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی با اعلان اینکه امید است این تفاهم، اتفاق خیر و مبارکی را رقم بزند، اشاره کرد: این برنامه را داریم که از همان ابتدا و از مدارس چنین افرادی تربیت شوند؛ به این حوزه تعلق خاطر پیدا کرده و رشد کنند و در آینده جوانانی باشند که موقعیت خوبی را در این حوزه رقم بزنند و اعتبار پزشکی که از دیرباز داشتیم، حفظ شود و باقی بماند و رویان نیز رسالت اجتماعی خودرا ایفا کند.

وی اشاره کرد: امیدواریم نام رویان در قالب جشنواره ها و کارهای پژوهشی، در کنار دروس بچه ها در آموزش وپرورش هم بدرخشد.

منبع:

1401/08/29
14:45:21
0.0 / 5
435
تگهای انقلاب دوم حوزه پزشکی، بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی است: آموزش , پژوهش , تكنولوژی , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیست و یکم