امن ترین مكان برای در امان ماندن از كرونا ویروس

امن ترین مكان برای در امان ماندن از كرونا ویروس

بیست و یكم: یكی از پژوهشگران دانشگاه ˮكلرادو بولدرˮ معتقد می باشد كه باتوجه به شرایط پیچیده ای كه ناسا برای محافظت از ˮایستگاه فضایی بین المللیˮ انجام می دهد، امن ترین نقطه برای در امان ماندن از كروناویروس این آزمایشگاه فضایی است.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، در حال حاضر، حداقل ۱۶۴ كشور در سراسر جهان درگیر كرونا ویروس شده اند.
در این راستا، ناسا در حال ارزیابی روش هایی است كه اطمینان حاصل كند فضانوردان جدید هیچ بیماری ای را به "ایستگاه فضایی بین المللی" منتقل نكنند.
بیماری های ویروسی مانند آنفلوآنزا یا "كووید-۱۹" به راحتی می توانند در فضا و در شرایط بی وزنی انتقال پیدا كنند.
بدین سان ناسا می خواهد فضانوردان جدید "ایستگاه فضایی بین المللی" را قبل از پرتاب، به مدت دو هفته قرنطینه كند.
"برندی دین"(Brandi Dean) از دفتر روابط عمومی ناسا اظهار نمود: این اقدام "تثبیت سلامتی" نام دارد و برای فضانوردان، از اهمیت زیادی برخوردارست. برای اینكه هر روزی كه فضانوردان در شرایط بدون گرانش زندگی می كنند، سیستم ایمنی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.
مقرر است در ابتدا از آنها آزمایش كرونا ویروس گرفته شود و اگر نتیجه آزمایش این فضانوردان منفی شد، از آنها خواسته می شود كه ارتباط خود با دیگران را محدود كنند و سپس به مدت دو هفته در قرنطینه قرار گیرند.
"لوئیس زی"(Luis Zea) محقق فناوری های فضایی "بیوسرو"( BioServe) در دانشگاه "كلرادو بولدر"( Colorado Boulder) اظهار نمود: می توان گفت با وجود شیوع كرونا ویروس، "ایستگاه فضایی بین المللی"( ISS) یكی از امن ترین مكان ها در مقابل این ویروس می باشد.
وی افزود: كرونا ویروس، فقط برای مدتی روی سطوح زنده می ماند و از طرف دیگر فرد بیمار نیز طی مدت زمان قرنطینه پیش از سفر به فضا نیز شناسایی می شود.
تمامی فضانوردانی كه به "ایستگاه فضایی بین المللی" سفر می كنند، قرنطینه شده و تحت آموزش هاش پزشكی قرار می گیرند و هنگام حضور در فضا مداوما با تیم پزشكان در زمین در ارتباط هستند.
"لوئیس زی" اضافه كرد: تجهیزاتی هم كه با فضانوردان جدید به ایستگاه فضایی ارسال خواهند شد، كاملا تمیز و بسته به نوع آنها، استریلیزه می شوند.
منبع:

1399/01/01
21:49:02
5.0 / 5
3187
تگهای امن ترین مكان برای در امان ماندن از كرونا ویروس: آزمایش , آموزش , دانشگاه , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم