معاون آموزشی وزیر علوم:

ارزیابی دانشگاه ها برمبنای طرح تحول به انجام می رسد

ارزیابی دانشگاه ها برمبنای طرح تحول به انجام می رسد

به گزارش بیست و یکم، معاون آموزشی وزارت علوم اعلام نمود: ارزیابی دانشگاه ها برمبنای طرح تحول انجام می پذیرد و دانشگاه ها باید اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، دکتر قاسم عموعابدینی در جلسه هیات رئیسه دانشگاه گنبدکاووس، بعد از استماع نقطه نظرات اعضای هیئت رئیسه اظهار داشت: تمدن سازی یکی از محورهای اساسی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بشمار می رود.
ایشان سپس اضافه کرد: اسناد بالادستی، برنامه گام دوم انقلاب، سیاست های حوزه علم و فناوری و نقشه جامع علمی کشور، تاکید و توجه جدی به تحول در دانشگاه ها دارند.
معاون آموزشی وزارت علوم گفت: استاد محوری، نظام جامع آموزش، برنامه محوری بجای گروه محوری، توجه به رشته های بین رشته ای و ماموریت گرایی از اقدامات اصلی است که باید صورت گیرد.
دکترعموعابدینی توجه به موضوع تحول و آمایش آموزش عالی را یکی از با اهمیت ترین مباحث وزارت علوم قلمداد و از دانشگاه گنبد کاووس به سبب ایجاد فرصت تعامل مناسب برای اقوام و مذاهب قدردانی نمود.
معاون آموزشی وزارت علوم ایجاد هماهنگی و تعاملات بین المللی با کشور ترکمنستان را برای دانشگاه گنبدکاووس حائز اهمیت برشمرد و اضافه کرد: ماموریت آموزش عالی استان گلستان باید در حوزه امنیت غذایی، محیط زیست و شاخه های کشاورزی و منابع طبیعی باشد.
وی راه اندازی دانشکده تکنولوژی های جدید بین رشته ای را برای دانشگاه گنبدکاووس باتوجه به ظرفیت ها و خاصیت های منطقه ای قابل پیگیری دانست.
دکتر عموعابدینی ضمن اشاره به بازدید از دانشکده اقماری علوم انسانی آزادشهر(ویژه خوهران)، اضافه کرد: مسئله دانشکده های اقماری و رسیدگی به مشکلات آنها، از وظایف هیأت امنای منطقه و مجموعه اصلی (دانشگاه گنبدکاووس) دانست و خواهان مشارکت مسئولین و خیرین شهرستان و استان جهت پیگیری مسائل و حل مشکلات دانشکده های اقماری شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این جلسه، دکتر ابوالفضل طهماسبی، رییس دانشگاه گنبدکاووس ضمن عرض خیر مقدم به معاونت محترم آموزشی وزارت علوم و هیئت همراه اضافه کرد: دانشگاه گنبدکاووس به عنوان بزرگترین مرکز آموزش عالی شرق استان گلستان در سالهای اخیر رشد و توسعه خوبی داشته و اظهار امیدواری کرد با توجه ویژه به این واحد آموزش عالی زمینه های رشد کیفی دانشگاه نیز فراهم شود.
دکتر طهماسبی ضمن ارائه گزارش عملکرد از کارهای انجام شده در دانشگاه اشاره کرد: دانشگاه گنبدکاووس 140 عضو هیأت علمی و حدودا به همین میزان یاوران علمی (عضو غیر هیأت علمی) دارد و از نظر فرهنگی و دانشجویی رنگین کمانی از اقوام و مذاهب در این مرکز آموزش عالی مشغول به تحصیل و فعالیت هستند.

منبع:

1401/08/15
09:59:29
0.0 / 5
369
تگهای ارزیابی دانشگاه ها برمبنای طرح تحول به انجام می رسد: آموزش , تكنولوژی , دانشگاه , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیست و یکم