بهره مندی ۵۴ طرح فناورانه از تسهیلات نانو مچ

بهره مندی ۵۴ طرح فناورانه از تسهیلات نانو مچ

به گزارش بیست و یکم، ستاد فناوری نانو در چارچوب نانومچ، چهار نوع خدمت حمایتی به طرح های فناورانه این حوزه عرضه کرده است و در این خصوص تابحال تعداد ۵۴ طرح، موفق به پذیرش نهایی در برنامه و بهره مندی از حمایت های نانومچ شده اند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، نانومچ با هدف افزایش نرخ موفقیت و کاهش زمان تجاری سازی طرح های دریافتی و با عنایت به ظرفیت های موجود در ستاد توسعه فناوری نانو و شرکت ها و مشاوران همکار، چهار بسته حمایتی شامل بسته تسهیلات، بسته خدمات، بسته مشاوره و بسته آموزش تعریف کرده است.
در این برنامه هریک از فناوران متناسب با نیاز خود می توانند از بسته های معرفی شده بهره مند شوند.
نانومچ در هر سال، طی فراخوان هایی، مبادرت به دریافت طرح های متقاضیان می کند. درخواست های دریافتی، بر مبنای شاخصهای مختلفی همچون قابلیت تجاری شدن، فنی و نانومقیاس، قابلیت توسعه بازار، نوآوری و همینطور پتانسیل تیم فناور برای پیشبرد طرح، ارزیابی می شوند. طرح های پذیرفته شده در برنامه، طی بازه زمانی مشخصی که برای هر طرح، متناسب با سطح آن متفاوت می باشد، فرصت استفاده از امکانات و تجهیزات در دسترس را دارا خواهند بود. همینطور این طرح ها، ضمن بهره مندی از خدمات و حمایت های نانومچ برای توسعه کسب و کار خود، بعد از اتمام فرایند توسعه محصول، امکان استفاده از سایر حمایت ها و امکانات ستاد نانو برای توسعه بازار را هم خواهند داشت.
از سال ۱۳۹۲ تا به حال، ۹ دوره از برنامه برگزار شده است که در خلال این ۹ دوره ۱۶۷۰ طرح، از حوزه های مختلف صنعتی از سراسر کشور دریافت شده است. طرح های دریافتی که حائز شرایط اولیه باشند، بعد از داوری اولیه، به جلسه عرضه حضوری دعوت می شوند. از میان ۴۴۶ طرح دعوت شده به جلسه حضوری، ۱۶۱ طرح در برنامه پذیرش اولیه شده اند.
به نقل از ستاد نانو، طرح هایی که در برنامه پذیرش اولیه می شوند، در گام اول برای دریافت تأییدیه نانو مقیاس، به واحد بررسی ستاد نانو ارجاع داده می شوند. همزمان، بررسی های اقتصادی طرح شروع شده و با عنایت به نقشه راه تعیین شده برای هر طرح، حرکت در راه توسعه تا رسیدن به یک محصول قابل عرضه به بازار و یا قابل معرفی به صنعت، ادامه می یابد.
در طول این مسیر، تنها تیم هایی می توانند موفق به پذیرش نهایی در برنامه شوند که ضمن دریافت تأییدیه نانو مقیاس ستاد نانو، با تلاش و ممارست زیاد در بازه زمانی مشخص شده، انگیزه خویش را بعنوان یک کارآفرین برای پیشرفت کار به اثبات برسانند. در طول بازه زمانی هشت ساله از آغاز به کار برنامه تا مهر ۱۴۰۰، تعداد ۵۴ طرح، موفق به پذیرش نهایی در برنامه و بهره مندی از حمایت های نانومچ شده اند.
منبع:

1401/07/19
15:02:02
0.0 / 5
424
تگهای بهره مندی ۵۴ طرح فناورانه از تسهیلات نانو مچ: آموزش , خدمات , شركت , صنعت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیست و یکم