عرضه بیش از ۱۰۰ طرح نانویی با قابلیت سرمایه گذاری در نمایشگاه نانو

عرضه بیش از ۱۰۰ طرح نانویی با قابلیت سرمایه گذاری در نمایشگاه نانو

بیست و یکم: در بخش طرح های فناورانه و نوآورانه نمایشگاه ایران نانو ۱۴۰۱ بیش از ۱۰۰ طرح نانویی با سطوح فناوری بالاتر از ۴ و با قابلیت سرمایه گذاری و تجاری سازی عرضه شده است.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، بخش طرح های فناورانه و نوآورانه با بیشتر از ۱۰۰ طرح نانویی در نمایشگاه ایران نانو ۱۴۰۱ حضور خواهد داشت. این طرح های نانویی که تولید محصول اولیه آنها هم انجام شده و تعداد زیادی از آنها گواهی نانومقیاس هم دریافت کرده اند، آمادگی برای عرضه به سرمایه گذار دارند.
این طرح ها در حوزه های آب و محیط زیست، بهداشت و سلامت، تجهیزات آزمایشگاهی، کشاورزی و بسته بندی، نانومواد، الکترونیک، مواد پیشرفته، رنگ و پوشش و صنعت ساختمان هستند. سطح آمادگی فناوری (TRL) این کسب وکارهای نوپا متفاوت و بالاتر از ۴ بوده و نشان از توسعه قابل توجه در راه تجاری سازی دارد.
این محصولات در کمترین سطوح، موفق به دستیابی به نمونه آزمایشگاهی کارآمده شده اند و در بالاترین سطوح موفق به تولید نیمه صنعتی شده اند. این سطوح از آمادگی فناوری برای محصولات مبتنی بر فناوری های نوین و نوظهور، از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و مشخص بودن این سطوح به سرمایه گذاران برای تشخیص میزان بلوغ محصول یا فناوری کمک شایانی می کند.
فناوران، شرکتهای نوپا، پژوهشگران و جامعه دانشگاهی، بعنوان طرف عرضه و شرکتهای صنعتی و سرمایه گذاران خطرپذیر و مستقل، بعنوان طرف تقاضا، همچون مخاطبان این برنامه ها هستند. در این برنامه ها، طرح هایی پذیرفته می شوند که مبتنی بر نیاز بازار یا صنعت باشند، مشابه داخلی نداشته و یا در صورت وجود مشابه، بهبود کیفیت، خواص و یا کاهش هزینه نسبت به آن داشته باشند. انطباق محصول با تعاریف نانو هم از دیگر شاخصه های مهم در پذیرش طرح ها است.
به نقل از ستاد نانو، ستاد نانو در هر سال، طی فراخوان هایی، مبادرت به دریافت طرح های متقاضیان می کند. درخواست های دریافتی، بر مبنای شاخصهای مختلفی همچون قابلیت تجاری شدن، فنی و نانومقیاس، قابلیت توسعه بازار، نوآوری و همینطور پتانسیل تیم فناور برای پیشبرد طرح، ارزیابی می شوند.
طرح های پذیرفته شده در برنامه ها، طی بازه زمانی مشخصی که برای هر طرح، متناسب با سطح آن متفاوت می باشد، فرصت استفاده از امکانات و تجهیزات در دسترس را دارا خواهند بود. همینطور این طرح ها، ضمن بهره مندی از خدمات و حمایت های یک برنامه، برای توسعه فناوری و کسب و کار خود، بعد از اتمام فرایند، امکان استفاده از سایر حمایت ها و امکانات برنامه­ های دیگر ستاد نانو را هم خواهند داشت.
منبع:

1401/06/29
12:04:04
0.0 / 5
391
تگهای عرضه بیش از ۱۰۰ طرح نانویی با قابلیت سرمایه گذاری در نمایشگاه نانو: آزمایش , پژوهش , تولید , خدمات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیست و یکم