تحویل قوی ترین سلاح لیزری لاکهیدمارتین به ارتش آمریکا

تحویل قوی ترین سلاح لیزری لاکهیدمارتین به ارتش آمریکا

به گزارش بیست و یکم، شرکت فناور ˮلاکهید مارتینˮ قدرتمندترین سلاح لیزری خویش را با قدرت 300 کیلووات به ارتش ایالات متحده تحویل داد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، شرکت لاکهید مارتین قوی ترین لیزر خودرا که تا به امروز موفق به ساخت آن شده است، به دفتر معاون وزیر دفاع آمریکا در امور تحقیقات و مهندسی برای نصب در سیستم های جدید تسلیحات لیزری که برای درگیری با اهداف مختلف طراحی شده اند، زودتر از موعد مقرر تحویل داده است.
سلاح های لیزری در دهه حاضر، به سرعت از یک طرح مفهومی امیدوارکننده به سلاح های عملی در میدان نبرد تبدیل گشته اند. با این وجود، این یک پیشرفت خطی ساده نیست. سلاح های لیزری سیستم های بسیار پیچیده ای هستند که اغلب تعدادی از مفاهیم آنها که در طراحی عملی نشان می دادند، در عمل محقق نمی شوند و کار طراحی و ساخت به نقطه اول بازگردانده می شود.
هر یک از این زیرسیستم ها که شامل واحدهای نیرو، ژنراتورهای لیزری، ترکیب کننده های پرتو، واحدهای متمرکز کننده، سیستم های هدف گیری و خیلی از سیستم ها و فناوری های دیگر می شود، همگی باید با هم توسعه یابند و به گونه ای مناسب یکپارچه شوند که نه فقط کاربردی باشند، بلکه به اندازه کافی قوی و قابل اعتماد باشند تا در تسلیحات دریایی، زمینی و هوا و فضا مورد استفاده قرار گیرند.
بدیهی است که با اهمیت ترین زیرسیستم، خودِ لیزرِ حالت جامد است. در این مورد، لاکهید مارتین قدرت را به کلاس ۳۰۰ کیلووات افزایش داده است که پنج برابر قدرت لیزر تاکتیکی HELIOS است که این شرکت در ماه آگوست به نیروی دریایی ایالات متحده برای ادغام با ناوهای جنگی موجود تحویل داد.
این لیزر جدید ۳۰۰ کیلوواتی در چندین پروژه نمایشی همچون سیستم سلاح لیزری پرانرژی IFPC-HEL ارتش ایالات متحده در مقابل آتش غیرمستقیم استفاده خواهد شد. انتظار می رود اواخر امسال آزمایشات آزمایشگاهی و میدانی این سلاح صورت گیرد.
سلاح های آینده با افزایش قدرت لیزر قادر خواهند بود با طیف گسترده تری از اهداف بزرگ تر در بردهای طولانی تر درگیر شوند و آنها را با سرعت بیشتری خنثی و ساقط کنند.
ریک کوردارو، معاون راهکارهای محصولات پیشرفته لاکهید مارتین می گوید: لاکهید مارتین قدرت و کارایی را افزایش داده و وزن و حجم لیزرهای پرانرژی با موج پیوسته را کاهش داده است که خطر کوشش های میدانی آینده سیستم های تسلیحاتی لیزری پرقدرت را می کاهد.
منبع:

1401/06/28
11:36:13
0.0 / 5
330
تگهای تحویل قوی ترین سلاح لیزری لاکهیدمارتین به ارتش آمریکا: آزمایش , تحقیقات , سیستم , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیست و یکم