با برگزاری اولین رویداد كارآفرینی نوآورانه دانش بنیان؛

۱۰ برگزیده رویداد کارآفرینی حوزه شیلات حمایت می شوند

۱۰ برگزیده رویداد کارآفرینی حوزه شیلات حمایت می شوند

به گزارش بیست و یکم، موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با برگزاری نخستین رویداد کارآفرینی نوآورانه دانش بنیان و اشتغال آفرین در این عرصه، از ۱۰ تیم برگزیده در جهت توسعه کسب و کارهای دانش بنیان حمایت خواهد نمود.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، به نقل از ستاد نانو، موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با همکاری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی نخستین رویداد کارآفرینی نوآورانه دانش بنیان و اشتغال آفرین را در مهرماه ۱۴۰۱برگزار می شود. پیش رویداد این برنامه هم ۱۹ و ۲۰ شهریور با نشست های تخصصی و سخنرانی برگزار می شود.
اعضای کمیته راهبردی فناوری نانو وزارت جهاد کشاورزی از افراد کمیته ی علمی و فنی این رویداد بوده و در محور تکنولوژی های جدید رویداد (فناوری نانو و زیست فناوری) مشارکت می کنند.
تکثیر و پرورش آبزیان (ماهیان، سخت ­پوستان، نرم­ تنان، گیاهان آبزی، جلبک ­ها و …)، پرورش ماهیان دریایی در قفس، ماهیگیری، ارزیابی و مدیریت ذخایر، تکنولوژی و روش های صید، محافظت از منابع، فرآوری، بسته بندی و اقتصاد چرخشی آبزیان، تکنولوژی های جدید (نانو تکنولوژی، بیوتکنولوژی و …) در حوزه شیلات و تجارت و صادرات آبزیان از محورهای این رویداد است.
تولید و تجارت ماهیان زینتی، تغذیه، بهداشت و صنایع جانبی، گردشگری شیلاتی و فرآورده ­های آرایشی، بهداشتی، دارویی قابل استحصال از آبزیان از دیگر محورهای بحث و تبادل نظر در این رویداد به حساب می آید.
با برگزاری این رویداد فناورانه در حوزه شیلات اهدافی چون تبیین لزوم نوآوری در شیلات با محوریت نیازهای کنونی در مقیاس کشوری، شناسایی ایده پردازان و نوآوران و آشکارسازی فرصت­ های نهفته و پنهان در حوزه تخصصی شیلات و حوزه های بین رشته ای مرتبط برای شکل گیری شرکت­ های دانش بنیان و تسهیل ارتباط مؤثر بین فعالان اکوسیستم نوآوری و فعالان بخش شیلات پیگیری می شود.
بر این اساس از ۱۰ ایده منتخب این رویداد در جهت ایجاد کسب و کارهای دانش بنیان و تولید ثروت پایدار حمایت خواهد شد.
منبع:

1401/06/16
10:41:32
0.0 / 5
407
تگهای ۱۰ برگزیده رویداد کارآفرینی حوزه شیلات حمایت می شوند: آموزش , تحقیقات , تكنولوژی , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم