رئیس شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان خواستار شد؛

بودجه پارک های علم و فناوری در سال ۱۴۰۲ حداقل دو برابر شود

بودجه پارک های علم و فناوری در سال ۱۴۰۲ حداقل دو برابر شود

به گزارش بیست و یکم، رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اظهار داشت: اعتماد به حوزه فناوری موجب خلق فرصت های طلایی در اقتصاد کشور خواهد شد و در این راه نیاز است بودجه پارک ها در بودجه 1402 حداقل دو برابر شود.به گزارش بیست و یکم به نقل از وزارت علوم، قاسم مصلحی در اجلاس روسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری سراسر کشور، به عنوان یکی از سحنرانان اصلی و به نمایندگی از پارک های علم و فناوری کشور ضمن تبریک هفته دولت و قدردانی از توجه ویژه ریاست جمهوری اسلامی ایران به موضوع علم و فناوری، گفت: حضور رییس جمهور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در مسافرت به استان اصفهان موجب خرسندی و انرژی مضاعف برای همه فرهیختگان و شرکت های دانش بنیان شده است.
مصلحی با بیان آماری از تعداد شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور در پارک های علم و فناوری اشاره کرد: امسال حمایت های خوبی از شرکت های دانش بنیان به عمل آمده که در ادامه این مسیر نیاز است برای بودجه سال آینده موضوع دانش بنیان ها در اولویت قرار گیرد.
رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با تأکید بر این که اعتماد به حوزه فناوری و پارک های علم و فناوری موجب خلق فرصت های طلایی در اقتصاد کشور خواهد شد، خطاب به رییس جمهور بیان داشت: برای افزایش حداقل دوبرابری بودجه پارک های علم و فناوری درخواست جدی داریم و با عنایت به این که بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حدود ۲ درصد از بودجه کل کشور است، این میزان نیاز به افزایش دارد.
وی تصریح کرد: سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان چندین برابر بیش از دولت می باشد که ارزش بسیار بالایی دارد.
مصلحی یکی از زمینه های تحقق سخن امام علی (ع) را که می فرمایند «العلم سلطان»، پشتیبانی از این نوع فعالیت ها و حرکت های دانش بنیان عنوان نمود و اظهار داشت: پروسه صدور مجوزها و استانداردها برای محصولات دانش بنیان بسیار طولانی و هزینه بر است که گاهی سبب از میان رفتن مزیت رقابتی محصولات می شود و شرکت های دانش بنیان خصوصاً در زمینه سلامت را به سمت دره مرگ فناوری سوق می دهد.
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در ادامه با اعلان اینکه در زمینه صنایع و امکانات و در بُعد قوانین و مقررات اقدامات شایسته ای انجام شده است، اشاره کرد: در حوزه تجهیزات و زیرساخت ها همچنان نیازمندی های فراوانی وجود دارد که باید برای آنها بودجه لحاظ شود.
وی با اشاره به ضرورت ارتباط بین دانشگاه ها و پژوهشکده ها با پارک های علم و فناوری، اظهار داشت: برای این منظور باید بودجه خاص و ویژه ای در نظر گرفت و در حقیقت باید هم از رودخانه و هم ازسرچشمه حمایت کرد.


منبع:

1401/06/15
09:17:43
0.0 / 5
444
تگهای بودجه پارک های علم و فناوری در سال ۱۴۰۲ حداقل دو برابر شود: استاندارد , پژوهش , تحقیقات , دانش بنیان
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیست و یکم