سركار خبر داد

اختصاص امتیاز ویژه برای اساتید سرآمدپرور

اختصاص امتیاز ویژه برای اساتید سرآمدپرور

به گزارش بیست و یکم، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو اعلام نمود: اگر دانشجویان پسادکتری یک استاد به عنوان سرآمدان انتخاب شوند، 10 درصد امتیاز دانشجوی سرآمد شده به استاد مربوط اختصاص می یابد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، دکتر سعید سرکار در پنجمین نشست سرآمدان علمی ایران با اعلان اینکه امروز پنجمین دوره این جلسه و هفتمین دوره معرفی سرآمدان علمی کشور برگزار می شود، اضافه کرد: در ضمن ۷ دوره برگزاری این رویداد ۳۰۶ نفر سرآمد معرفی شده اند که تعدادی از این سرآمدان در دوره های قبلی نیز حضور داشته اند.
وی افزود: یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه لرستان به نام دکتر محسن عادلی در ۷ دوره این رویداد حضور داشته و اکنون اقدامات انتقال وی به دانشگاه صنعتی شریف در حال انجام می باشد.
سرکار با اعلان اینکه دانشگاه صنعتی شریف، برنامه خاصی برای افراد سرآمد دارد، اضافه کرد: علاوه بر آن، ۱۱ نفر از سرآمدان در ۶ دوره و ۱۵ نفر در ۵ دوره سرآمدان علمی کشور حضور داشتند. این آمار نشان از استمرار این افراد در زمینه های علمی و فناورانه است.
سرکار، دانشگاه صنعتی شریف را دارای بالاترین امتیاز با ۲۵ سرآمد در این رویداد معرفی نمود و تصریح کرد: دانشگاه های تربیت مدرس، پژوهشگاه دانش های بنیادی، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، تربیت دبیر شهید رجایی و شیراز در رتبه های بعدی قرار دارند.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو به توزیع سرآمدان انتخاب شده در ۷ دوره معرفی سرآمدان اشاره نمود و با اعلان اینکه از ۲۵ استان کشور سرآمدان انتخاب شده اند، اشاره کرد: تا حالا از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مبلغ ۵۱.۵ میلیارد تومان از ۱۱۹۲ سرآمد علمی از ۱۱۹ مؤسسه حمایت شده است.
بگفته وی ۲۳ میلیارد تومان برای ۴۸۳ پژوهشگر پسا دکتری، ۱۸ میلیارد تومان از ۲۵۳ سرآمد علمی در قالب گرنت پژوهانه، ۲.۸ میلیارد تومان از ۲۳۰ فرصت مطالعاتی و ۳ میلیارد تومان از ۲۷۰ مقاله برتر حمایت شده است.
سرکار اشاره کرد: دانشگاه صنعتی شریف با ۸.۲ میلیارد تومان بیشترین میزان حمایت را در زمینه سرآمدان داشته است و پس از آن پژوهشگاه دانش های بنیادی با ۴.۴ میلیارد تومان، تربیت مدرس با ۴.۳ میلیارد تومان، دانشگاه تهران با ۴ میلیارد تومان، دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان با ۳.۴ میلیارد تومان و شهید بهشتی با ۲.۳ میلیارد تومان در رده های بعدی جذب حمایت قرار دارند.
سرکار افزود: بر این اساس در دوره ی جدید معرفی سرآمدان علمی کشور نشریات با ضریب تاثیر بالاتر از ۲۰ چاپ شده در سالهای ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ جزو فاکتورهای جدید سرآمدان در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر آن اگر دانشجویان پسادکتری یک استاد به عنوان سرآمدان انتخاب شوند، ۱۰ درصد امتیاز دانشجوی سرآمد شده به استاد مربوط اختصاص می یابد.
وی با اشاره به ارتقای سطح انتخاب سرآمدان تصریح کرد: ارتقای این رویداد به شکلی شده است که رتبه اول در دوره پنجم ۴۲۹۰، رتبه اول در دوره ششم ۵۸۶۷ و در دوره هفتم ۶۴۴۷ است.
منبع:

1401/06/13
23:25:40
0.0 / 5
466
تگهای اختصاص امتیاز ویژه برای اساتید سرآمدپرور: پژوهش , دانشگاه , صنعت , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم