رئیس جهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها:

جایگاه برتر ایران در تولید علوم روز

جایگاه برتر ایران در تولید علوم روز

به گزارش بیست و یکم، گلستان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها ضمن اشاره به توفیقات بزرگ دانشگاه در تولید علم، اظهار داشت: به موازات تولید علم باید اسلامی شدن دانشگاه را در دستور کار قرار دهیم.


دکتر حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی بامداد امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان گلستان ضمن اشاره به این که امروز همه کارشناسان سیاسی دنیا به این نتیجه رسیده اند که مسیر حرکت دنیا به سمت گرایش به حکومت های عادلانه اسلامی و انقلابی است، اظهار نمود: این به برکت حرکت امام راحل و برافراشتن پرچم حکومت اسلامی و انقلاب شکوهمند اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه تاسیس دانشگاه در ایران مثل سایر تاسیسات حاصل واردات تمدنی غرب بود، اضافه کرد: دشمن امروز به جای غارت ثروت های مادی جوامع، افکار، دانش و دانشمندان را غارت می کنند و نخبگان را از این جامعه می گیرند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها با تکیه بر این که ما قائل به واژه و مفهوم مهاجرت نخبگان نیستیم، تصریح کرد: هجرت یک اقدام ارزشی در قرآن و حرکت از سمت تاریکی به سمت نور است اما امروز این حرکت غارت دشمن برای از درون تهی کردن کشور و خروج نخبگان است.
حجت الاسلام رستمی ضمن اشاره به این که دانشگاه در زمانی وارد ایران می شود که یک نظامی قلدر را بعنوان شاه گمارده اند تا اهداف انگلیس را پیاده کند، افزود: اما آنها در این راه هم موفق نشدند چون چه جریان چپ چه جریان اسلامی قوت دینی بالایی داشته و جریان مذهبی جریان حاذقی بود.
وی ورودی های دانشگاه را در آن زمان دارای مبنای دینی دانست که بنابراین نتوانستند خروجی که مدنظرشان بود خواستند بگیرند و افزود: با پیروزی انقلاب برخی نهادها منحل و برخی نهادها ایجاد شدند اما یک ساختار باید متحول می شد که دانشگاه بود، دانشگاهی که لانه گروهک ها شده بود.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها با تکیه بر این که در این زمان بود که انقلاب فرهنگی شکل می گیرد، خاطرنشان کرد: در این زمان همه ابعاد محتوایی، شکلی و ساختاری دانشگاه تغییرات شکل می گیرد اما هنوز تحول قطعی و شناخت از تحول علمی به وجود نیامده ولی ناچارا دانشگاهها بازگشایی شد.
رستمی دلیل بیان رهبر معظم انقلاب پارسال را که فرمودند اسلامی شدن دانشگاه روی دست نظام مانده همین مساله دانسته و تصریح کرد: این به معنای نادیده گرفتن توفیقات دانشگاه نیست چونکه رهبری خودشان بزرگترین تکریم کننده اتفاقات مثبت دانشگاهها هستند.
. وی افزود: به فضل الهی و همت دانشمندان جوان کشور امروز در تولید علم در دنیا به جایگاههای خوبی رسیده ایم و سهم ما از تولید علم جدید در دنیا از کمتر از یک دهم درصد به حدود ۲ درصد رسیده است اما لازم است در حوزه اسلامی شدن دانشگاهها هم به موازات این تولید علم حرکت نماییم.
حجت الاسلام مازندرانی شناسنامه نهاد هستند، افزود: ایشان را شخصی انگیزه بخش، انقلابی و در راه آرمانهای انقلاب مستحکم دیده ایم و یک پرچمدار تمام عیار تفکر انقلابی و حسینی می شناسیم.
امروز حجت بر جریان انقلابی در استان گلستان تمام است، خاطرنشان کرد: وقتی مدیران ارشد استان، نمایندگان مجلس، روسای دانشگاهها و روحانیت معظم و.... همه هماهنگ و یکدل در راه انقلاب هستند کسی نمی تواند بهانه کند که نمی توان کار کرد.
به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا در انتها این مراسم از تلاش و مجاهدت ۳۰ ساله حجت الاسلام و المسلمین مازندرانی تقدیر و حجت الاسلام سیدرضا طاهری بعنوان رئیس جدید دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان گلستان ارائه شد.
منبع:

1401/06/12
10:32:04
0.0 / 5
492
تگهای جایگاه برتر ایران در تولید علوم روز: تولید , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم