موشک نیو شپرد امروز به فضا می رود

موشک نیو شپرد امروز به فضا می رود

به گزارش بیست و یکم، شرکت فضایی خصوصی ˮبلو اوریجینˮ مقرر است امروز بعد از دو روز تعویق، موشک ˮنیوشپردˮ خویش را بدون سرنشین به فضا پرتاب کند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، ماموریت بدون سرنشین "NS-۲۳" مقرر است اگر همه چیز همچون شرایط آب و هوا که تابحال دو بار این مأموریت را به تعویق انداخته است، مساعد باشد، امروز ۲ سپتامبر(۱۱ شهریور) ساعت ۱۰: ۳۰ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۹: ۰۰ به وقت ایران) راهی مدار زمین شود.
این موشک زیرمداری از پایگاه پرتاب های فضایی این شرکت واقع در غرب تگزاس و در نزدیکی شهر "ون هورن" از زمین برخواهد خاست.
شرکت فضایی خصوصی "بلو اوریجین" در ابتدا امیدوار بود مأموریت "NS-۲۳" را که همانطور که از نامش پیداست، بیست و سومین مأموریت موشک "نیوشپرد" است، در روز چهارشنبه ۳۱ اوت (۹ شهریور) به فضا پرتاب کند، اما شرایط بد آب و هوایی دو بار طی دو روز متوالی مانع از انجام این مأموریت شد.
این مأموریت هیچ توریست فضایی را با خود به مدار نمی برد و تنها حاوی ۳۶ محموله است که آنها را در سفری کوتاه به فضای زیر مداری می برد و باز می گرداند. ۱۸ مورد از این محموله ها توسط ناسا تأمین شده اند.
"بلو اوریجین" اعلام نموده است که ۲۴ مورد از این ۳۶ محموله متعلق به مدارس، دانشگاه ها و سازمان های متمرکز بر علم، فناوری، مهندسی و ریاضی هستند.
فضاپیمای "نیوشپرد" از یک موشک و یک کپسول تشکیل شده است که هر دو قابل استفاده مجدد هستند. "بلو اوریجین" هم اکنون دو وسیله نقلیه "نیو شپرد" را اداره می کند که یکی از آنها برای گردشگری فضایی و دیگری برای حمل محموله مورد استفاده قرار می گیرد.
این شرکت تا به امروز ۶ مأموریت سرنشین دار انجام داده است که همه آنها از ژوئیه سال ۲۰۲۱ تابحال انجام شده اند. مأموریت "NS-۲۳" هم نخستین پرتاب از ماه آگوست سال قبل تا به هم اکنون است که بدون سرنشین و تنها با حمل محموله صورت می گیرد.
منبع:

1401/06/11
12:19:11
0.0 / 5
442
تگهای موشک نیو شپرد امروز به فضا می رود: دانشگاه , شركت , فضاپیما , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم