ایجاد شعبه پارک فناوری دانشگاه تهران در پردیس های بین الملل دانشگاه

ایجاد شعبه پارک فناوری دانشگاه تهران در پردیس های بین الملل دانشگاه

بیست و یکم: رییس دانشگاه تهران از ایجاد شعبه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در پردیس های بین الملل این دانشگاه آگاهی داد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، دکتر سید محمد مقیمی با بیان این خبر اظهار نمود: مرکزیت توانمندسازی پارک های علم و فناوری کشور را به مجموعه دانشگاه تهران در کاسپین محول کرده ایم تا برنامه های لازم برای توانمندسازی و تقویت کلیه صاحبان کسب وکارهای این مناطق اجرا شود.

وی به درخواست های سایر کشورها برای جلب همکاری با دانشگاه تهران در حوزه های دانش بنیان اشاره نمود و اضافه کرد: سفیر ارمنستان و رییس دانشگاه ایروان علاقه بسیاری به همکاری دانشگاه تهران برای ایجاد پارک علم و فناوری در ایروان داشتند. عادل عبدالمهدی، رییس مؤسسه پیشبرد توسعه عراق نیز علاقمند بود تا زمینه برقراری ارتباط ایران و عراق در حوزه شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور برقرار شود.
مقیمی با تشریح نگاه کلان دانشگاه تهران در امتداد ارتقای کارهای پردیس های بین الملل، اظهار نمود: پردیس بین المللی کاسپین بتازگی و برمبنای مصوبه هیأت امنای دانشگاه تهران در منطقه آزاد انزلی به راه افتاده است و امیدواریم این پردیس دانشگاهی بتواند به منطقه آزاد انزلی کمک نماید.

به نقل از دانشگاه تهران، وی مناطق آزاد را دارای ظرفیت مناسب برای مساعدت با توسعه کسب وکارهای دانش بنیان و واحدهای فناور دانست و اضافه کرد: در امتداد جهش تولید و افزایش نقش شرکت های دانش بنیان در اقتصاد کشور لازم است به سمت بهره گیری از ظرفیت دستگاهها و سازمان ها برویم.

رییس دانشگاه تهران، توسعه همکاریهای دانشگاه تهران و مناطق آزاد را به مثابه یک رابطه برد – برد در امتداد کمک به ماموریت های طرفین عنوان و اشاره کرد: در صورتیکه مناطق آزاد بحث های اقتصادی و فرهنگی خودرا در قالب نشست ها و کنگره های علمی مشترک با دانشگاه اجرا کنند، اثرگذاری بیشتری خواهند داشت.1401/06/03
22:41:12
0.0 / 5
504
تگهای ایجاد شعبه پارک فناوری دانشگاه تهران در پردیس های بین الملل دانشگاه: تولید , دانش بنیان , دانشگاه , دستگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم