كشفی كه امكان دارد آینده الكترونیك را متحول كند

كشفی كه امكان دارد آینده الكترونیك را متحول كند

به گزارش بیست و یكم فیزیكدانان دانشگاه نورث ایسترن (Northeastern) به صورت اتفاقی به روشی دست یافته اند كه الكترون ها می توانند كاری كاملاً جدید انجام دهند و این امكان دارد آینده دنیای الكترونیك را متحول كند.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، فیزیكدانان دانشگاه "نورث ایسترن" به شكل تصادفی پدیده ای را كشف كردند كه در آن الكترون ها رفتاری كاملا بدیع دارند و می توانند دنیای الكترونیك را دستخوش تغییر شگرفی كنند.

"سواستیك كار"، استادیار فیزیك این دانشگاه می گوید: هنگامی كه چنین پدیده هایی كشف می شوند، مرز تخیل جابجا می شود. این كشف می تواند راه شناسایی و ارتباط سیگنال ها و نحوه درك امور و ذخیره اطلاعات و امكاناتی كه حتی امكان دارد تاكنون به آنها فكر نكرده باشیم را تغییر دهد.

آنچه محققان كشف كرده اند، روشی جدید برای دستكاری بار الكتریكی با گرفتن الكترون ها برای توزیع یكنواخت در یك الگوی ثابت و بلوری است.

"كار" اظهار داشت: من وسوسه شده ام كه بگویم تقریباً به مرحله جدیدی از ماده رسیده ایم، چونكه كاملا الكترونیك خالص است.

محققان در مطالعه خود به دنبال مرحله جدیدی از ماده نبودند، بلكه آنها تنها در حال كار با مواد بلوری با ضخامت چند اتم بودند كه بعنوان مواد دو بعدی شناخته می شوند.

آنها دو نوع از مواد همچون "بیسموت سلنید" و یك "دی آلكالوژنید فلزی" انتقالی را در اختیار گرفته بودند و آنها را روی هم قرار داده بودند. در آن لحظه بود كه آنها متوجه شدند كه الكترون های موجود در آن مواد دفع كننده یكدیگر نیستند، بلكه یك الگوی ثابت را می سازند.

در نگاه اول، "كار" فرض كرد كه در جایی اشتباهی رخ داده است یا اینكه چیزی به اشتباه پیش رفته است. با این وجود بعد از چندین آزمایش معلوم شد كه هیچ اشتباهی رخ نداده و در واقع مرحله جدیدی از ماده آشكار شده است.

به قول "كار"، این كشف جدید كاربردهای نامحدودی دارد.
1398/12/12
19:26:04
5.0 / 5
3513
تگهای كشفی كه امكان دارد آینده الكترونیك را متحول كند: آزمایش , دانشگاه , كاربر , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیست و یکم