رویدادی برای اتصال استارت آپ ها و شرکت ها به سرمایه گذار در زمینه معدن

رویدادی برای اتصال استارت آپ ها و شرکت ها به سرمایه گذار در زمینه معدن

به گزارش بیست و یکم، رییس مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران با اشاره به برگزاری رویداد فناورانه در زمینه معدن، اظهار داشت: هدف این سلسله رویدادها معرفی نیازهای بازار و تحقیق و توسعه علمی و از طرف دیگر ارائه ظرفیت های موجود در اتاق تجاری تهران در زمینه جذب سرمایه گذار است.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، سحر بنکدارپور در رویداد توسعه زیست بوم نوآوری حوزه معدن، اظهار داشت: مرکز نوآوری اتاق تهران با هدف فرهنگ سازی، ترویج نوآوری، مهارت افزایی، تسهیل گری و رفع موانع کسب وکار و ایجاد ارتباط میان کسب وکارهای اقتصادی اتاق تجاری و اکوسیستم نوآوری کشور تاسیس شده است.
وی ادامه داد: در این مرکز اهتمام داریم با بهره بردن از ابزارهایی از قبیل ارائه مشاوره های میز خدمت و تسهیل گری و رشد، نقش سازنده ای در فضای کسب وکار کشور ایفا نماییم و با سیاستگذاری و تدوین دستورالعمل ها در امتداد پشتیبانی از تولید دانش بنیان، یکسوسازی نیازهای بازار و تحقیق و توسعه علمی، از محصولات و تولیدات دانش بنیان حمایت نماییم.
بنکدارپور با اعلان اینکه جامعه هدف مرکز نوآوری، صنایع بزرگ، شرکت های فناور و نوآور، دانش بنیان ها، شتاب دهنده ها و استارت آپ ها هستند، افزود: کسب وکارهای عضو اتاق تجاری تهران همیشه در دریافت خدمات این مرکز از اولویت ویژه برخوردار می باشند.
وی با اشاره به برگزاری سلسله رویدادهای پیوند با محوریت به هم رسانی عرضه و تقاضا و جذب سرمایه گذار، توضیح داد: هدف این سلسله رویدادها یکسوسازی نیازهای بازار و تحقیق و توسعه علمی است و باتوجه به ظرفیت های موجود در اتاق تجاری تهران در زمینه ارائه توانمندی و جذب سرمایه گذار تحقق این هدف متصور است.
بنکدارپور به پروسه برگزاری رویداد توسعه زیست بوم نوآوری حوزه معدن اشاره نمود و اظهار داشت: برای برگزاری رویداد مذکور در ابتدا فراخوانی منتشر گردید و روی سایت اتاق تهران قرار گرفت که طی آن ۱۱ سرمایه گذار و ۳۶ سرمایه پذیر ثبت نام کردند که پس از انجام مراحل غربالگری سرمایه گذاران و تیم های فناور مشخص شده و برنامه ریزی های مربوطه صورت گرفت.
رییس مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران با اعلان اینکه بخش معدن ایران دارای ظرفیت های بسیار مناسبی است و ایران از نظر در اختیار داشتن ذخایر معدنی در بین سایر کشورها در جایگاه مناسبی قرار دارد، اضافه کرد: معادل ۱۱ درصد از ذخایر سنگ مس جهان در ایران واقع شده است و کشورمان دومین دارنده ذخایر سنگ های تزئینی است. در سایر بخش های معدنی مانند زغال سنگ، سنگ آهن و سرب و روی نیز ظرفیت بالقوه برای افزایش تولید داریم. بدین جهت با داشتن نگاهی علمی و مبتنی بر دانش و فناوری می توان شاهد نتایج مثبت و اثرات این حوزه عظیم کشور بر اقتصاد بود.
وی ابراز امیدواری کرد که اتاق تهران با برگزاری این رویداد و رویدادهای مشابه، گامی هرچند کوچک در تحقق اقتصاد دانش محور برداشته و بتواند به حضور شرکت های دانش بنیان و نوآور به عرصه صنعت کمک نماید.
برنامه های پیشران برای توسعه فناوری در زمینه مواد
حمیدرضا شاهوردی، دستیار معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به برنامه های این معاونت برای پشتیبانی از توسعه فناوری ها در بخش معدن اشاره نمود و تصریح کرد: برنامه های پیشران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در زمینه معدن، به مواردی چون «توسعه فناوری های منتج به تاب آوری اقتصادی کشور»، «توسعه فناوری ها در فرآیندهای استخراج، فرآوری و تلخیص مواد» و «توسعه فناوری تولید و فرآوری مواد پیشرفته و نوظهور» توجه دارد.
وی ادامه داد: اهمیت برنامه ریزی در زمینه مواد، به سبب وسعت بالای این حوزه و نیز وابستگی رقابت پذیری و تاب آوری بخش های گوناگون صنعتی به این حوزه بوده است. بدین سبب هرگونه برنامه ریزی در جهت تقویت این بخش، هم از نظر فناوری و هم از نظر صنعتی بسیار حائز اهمیت می باشد.
دستیار معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افزود: برنامه ریزی برای توسعه تکنولوژی در این بخش با دو هدف «ایجاد یک صنعت رقابت پذیر» یا «تولید یا تامین قسمتی از اقلام وارداتی مورد نیاز صنایع کشور» انجام گرفته است. در عین حال دو زیربرنامه اصلی در این بخش طراحی شده که شامل توسعه فناوری تولید و فرآوری مواد با هدف کاهش ارزبری و توسعه فناوری تولید و فرآوری مواد با هدف افزایش تراز تجاری مثبت برای کشور است.
شاهوردی در بخش دیگری از سخنانش به حوزه های مغفول مانده در بخش مواد همچون زنجیره سیلیسیم، زنجیره سرب و روی و زنجیره نمک در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وضعیت تجارت و ذخایر ایران را در ۲۱ حوزه مورد بررسی قرار داده ایم و شاهد یک شکاف در وضعیت این دو شاخص بوده ایم و پر کردن این شکاف زمینه کار و توسعه است.
منبع:

1401/06/02
17:25:40
0.0 / 5
437
تگهای رویدادی برای اتصال استارت آپ ها و شرکت ها به سرمایه گذار در زمینه معدن: تكنولوژی , تولید , خدمات , دانش بنیان
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیست و یکم