كرونا دانشگاه های لبنان را هم به تعطیلی كشاند

كرونا دانشگاه های لبنان را هم به تعطیلی كشاند

به گزارش بیست و یكم دولت لبنان اعلام نمود كه به علت مقابله با شیوع ˮكروناویروسˮ، دانشگاه های این كشور تا تاریخ ۸ مارس سالجاری تعطیل می باشد.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از الجزیره، به دنبال شیوع "كروناویروس" در لبنان و ابتلای هفت نفر به بیماری "كووید ۱۹"(COVID-۱۹)، وزارت آموزش و پرورش لبنان، دانشگاه ها و مدارس این كشور را تعطیل كرد.
این در شرایطی است كه دهها نفر مشكوك به مبتلا شدن به "كروناویروس" در لبنان آزمایش داده اند و منتظر جواب آزمایش خود هستند.
سه تن از این بیماران كه دو تن لبنانی و یك نفر ایرانی هستند، از ایران به لبنان بازگشتند و سبب انتقال "كروناویروس" به لبنان شدند. فرد چهارم یك شهروند سوری است و به نظر می آید با افرادی در تماس بوده كه در ایران حضور داشتند.
در جهت دستور وزیر آموزش و پرورش لبنان برای تعطیلی دانشگاه ها، تمامی مراكز آموزشی این كشور هم تعطیل شدند.
گرچه كه دانشگاه آمریكایی بیروت كه پذیرای حدود ۱۰ هزار دانشجو است، اعلام نمود كه بر مبنای مشورت هایی كه با چند متخصص در زمینه بیماری های عفونی انجام داده است، می خواهد به رغم شیوع كرونا ویروس، به فعالیت خود ادامه دهد.
گفتنی است، سازمان بهداشت جهانی اعلام نمود كه لبنان برای مقابله با "كرونا ویروس" تجهیز كامل نیست و در زمینه تشخیص ویروس و آزمایش بیمارانی كه در اولویت قرار دارند، با چالش هایی روبرو است.
منبع:

1398/12/11
21:00:12
5.0 / 5
3712
تگهای كرونا دانشگاه های لبنان را هم به تعطیلی كشاند: آزمایش , آموزش , دانشگاه , متخصص
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیست و یکم