60 ژن جدید در رابطه با اوتیسم کشف شد

60 ژن جدید در رابطه با اوتیسم کشف شد

به گزارش بیست و یکم، دانشمند ۶۰ ژن جدید اوتیسم کشف کرده اند که امکان دارد سرنخ های مهمی در مورد علت بروز این اختلال عرضه کنند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، اختلال طیف اوتیسم(ASD) یک اختلال عصبی-رشدی است که با مشکل در تعاملات اجتماعی همراه بوده و سبب بروز رفتارهای تکراری در فرد می شود. چندین ژن در رابطه با اوتیسم پیش از این مشخص شده اند که در مجموع، ۲۰٪ از کل موارد مبتلا شدن به اوتیسم را می سازند. اغلب افرادی که این ژن ها را دارند اشکال شدیدی از اختلال اوتیسم و سایر بیماری های عصبی مانند صرع و ناتوانی های ذهنی را نشان می دهند.
محققان دانشگاه کلمبیا از داده های مربوط به بیشتر از ۴۳ هزار فرد مبتلا به اوتیسم برای یافتن ژن های پنهان اوتیسم استفاده کردند که می تواند بیشتر موارد مبتلا شدن را توضیح دهد.
آنها ۶۰ ژن در رابطه با اوتیسم را کشف کردند که امکان دارد سرنخ های مهمی از دلایل مبتلا شدن به اوتیسم در سرتاسر طیف کامل این اختلال عرضه کنند. پنج ژن نسبت به ژن های کشف شده قبلی تاثیر متوسط تری بر مشخصه های اوتیسم همچون شناخت داشتند.
این پنج ژن همینطور توضیح می دهند که چرا اوتیسم اغلب در خانواده ها ادامه خواهد یافت. بعلاوه، این ژن ها اغلب از والدین شرکت کننده ها به ارث رسیده اند.
وندی چانگ(Wendy Chung)، رئیس ژنتیک بالینی در گروه اطفال در کالج پزشکان و جراحان واگلوس دانشگاه کلمبیا، می گوید: به صورت کلی، ژن هایی که ما پیدا کردیم امکان دارد نسبت به ژن هایی که پیش این کشف شده اند، متفاوت باشد. این ژن ها دسته ای متفاوت از ژن ها را نمایش می دهند که به صورت مستقیم تر با علایم اصلی اختلال اوتیسم ارتباط دارند.
ما باید مطالعات دقیق تری انجام دهیم که شامل بررسی افراد بیشتری که این ژن ها را دارند، برای درک این که چگونه هر ژن در خصوصیت های اوتیسم نقش دارد، می شود. ما باور داریم که این ژن ها به ما کمک می کنند تا زمینه های بیولوژیکی که منجر به ایجاد اغلب موارد اوتیسم می شوند را کشف نماییم.
منبع:

1401/06/01
09:59:00
0.0 / 5
458
تگهای 60 ژن جدید در رابطه با اوتیسم کشف شد: دانشگاه , شركت , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم