انجام تمرینات فیزیوتراپی با فناوری واقعیت مجازی

انجام تمرینات فیزیوتراپی با فناوری واقعیت مجازی

بیست و یكم: پژوهشگران انگلیسی بتازگی اظهار كرده اند فناوری واقعیت مجازی می تواند به بیماران كمك نماید تا عملیات فیزیوتراپی را در خانه به درستی انجام دهند.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، پژوهشگران "دانشگاه واریك" انگلیس بتازگی اظهار كرده اند افراد می توانند با كمك فناوری واقعیت مجازی عملیات فیزیوتراپی را در خانه انجام دهند.
پژوهشگران اظهار كرده اند با تركیب فناوری واقعیت مجازی و ضبط حركت سه بعدی می توان تمرینات فیزیوتراپی را در خانه انجام داد.
تمرین های فیزیوتراپی كه هم اكنون برای برخی افراد تجویز می شود را بیماران می بایست بطور منظم در خانه انجام دهند و تمریناتی كه باید انجام دهند را نیز در كلینیك مخصوص به آنها آموزش می دهند؛ اما این مساله كه افراد بعد از آموزش در كلینیك می بایست تمرینات را در خانه انجام دهند كمی آنها را نگران می كند؛ چونكه فكر می كنند ممكنست تمرینات خودرا به درستی و صحیح انجام ندهند.
فیزیوتراپی (Physiotherapy) یا فیزیك درمانی روشی از درمان بیماری ها و اختلالات عصبی-ماهیچه ای-اسكلتی با استفاده از تجهیزات مكانیكی، جریان های الكتریكی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیكی دیگر است. در این روش ها از ورزش، نور، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ، گرما و جریان برق استفاده می شود.
تركیب فناوری واقعیت مجازی با ضبط حركت سه بعدی به افراد اجازه می دهد تا حركات واقعی را به صورت دقیق روی یك آواتار كه در یك محیط مجازی قابل مشاهده می باشد، انجام دهند. پژوهشگران طی این مطالعه تحقیق كردند تا دریابند كه آیا افراد قادرند بطور دقیق و هماهنگ با آواتار حركات خودرا در یك محیط مجازی انجام دهند یا خیر.
آنها از شركت كنندگان خواستند تا با یك آواتار كه بوسیله هدست واقعیت مجازی مشاهده می شود، قدم بردارند و در همین حین هنگامی كه شركت كنندگان باخبر نبودند، پژوهشگران به طرز ظریفی سرعت یكی از مراحل آواتار را كند یا تند كردند تا دریابند آیا شركت كنندگان قادر به تنظیم حركات خود با سرعت آواتار هستند یا خیر. بعد از بررسی ها آنها دریافتند افراد قادر به انجام این كار شدند و پژوهشگران دریافتند پزشكان می توانند توسط این روش بر تمرین های بیماران كه در خانه انجام می دهند، نظارت كنند.
یافته های این مطالعه در مجله" PLOS ONE "منتشر شد.1398/12/11
13:59:08
5.0 / 5
3467
تگهای انجام تمرینات فیزیوتراپی با فناوری واقعیت مجازی: آموزش , پژوهش , دانشگاه , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم