در جلسه مجمع پژوهشگاه های ملی كشور تاكید شد؛

لزوم افزایش سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی

لزوم افزایش سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی

بیست و یکم: رییس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و دبیر مجمع پژوهشگاه های ملی کشور بر اهمیت تعیین تکلیف موظف اعضاء هیئت علمی پژوهشی تاکید نمود.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، دکتر علی باقر طاهری در ششمین جلسه مجمع پژوهشگاه های ملی کشور با حضور روسای پژوهشگاه ها و موسسات پژوهشی عضو برگزار شد، اظهار نمود: حضور همه اعضاء مجمع در جلسات مهم است؛ از اعضاء می خواهم تا بمنظور نتیجه گیری و هم افزایی بیشتر بصورت مستمر در جلسات مجمع حضور داشته باشند.
وی همین طور تعیین تکلیف موظف اعضاء هیئت علمی پژوهشی را امری مهم و دستور جلسه آتی مجمع دانست و از اعضاء خواست تا نظرات خودرا برای جمع بندی این مساله ارائه نمایند.
دکتر طاهری نیا با اشاره به تدوین برنامه هفتم توسعه، درباب سیاست های کلی برنامه هفتم در بخش آموزش عالی توضیحاتی را ارائه داد و از حاضرین خواست تا دیدگاه های خود دراین زمینه را مطرح کنند.
همچین دکتر سروش قاضی نوری، رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با اشاره به تاریخچه شکل گیری مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور نسبت به معرفی گروههای پژوهشی، فعالیت ها، ماموریت ها و ظرفیت های موجود در مرکز مطالبی را ارائه کرد.
در این نشست همین طور درباب ماموریت گرایی و استقلال دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه بحث و تبادل نظر صورت گرفت و حاضرین در جلسه با تاکید بر اهمیت نقش پژوهشگاه ها در حل مسائل کشور، استقلال ساختاری، تشکیلاتی پژوهشگاه ها و دانشگاه ها و لزوم افزایش سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر قاضی نوری با مروری اجمالی بر طرح ارائه بسته سیاستی تحقق ماموریت گرایی موسسات پژوهشی، با بررسی چالش های موسسات و مراکز پژوهشی، چارچوب پیشنهادی ماموریت گرایی موسسات پژوهشی از نظر تامین مالی، نظام ارزیابی و مدیریت نیروی انسانی را ارائه داد و از روسای مراکز عضو خواست تا نقطه نظرات خود پیرامون پیشنهاد ارائه شده را به مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور ارائه نمایند.
منبع:

1401/05/27
13:22:37
0.0 / 5
457
تگهای لزوم افزایش سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی: آموزش , پژوهش , تحقیقات , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیست و یکم